Топ Новини

ЗМІ: Могильов вимагає ліквідувати ЄДАПС

4 серпня 2011 в 14:55
На закритій частині вчорашнього засідання Кабміну, глава МВС Анатолій Могильов вимагав передати цикл виробництва паспортів і документів суворої звітності в розпорядження державної структури при МВС.
edaps_gologramma_8.JPG
Андрій Товстиженко, ZN.UA

За даними джерела видання, МВС вимагає виділити в бюджеті-2012 кошти на придбання обладнання для виробництва паспортів, у тому числі біометричних. Це дозволить повернути виробництво документів суворої звітності державі і значно зекономити бюджетні кошти.

Як відомо, на даний момент виробництвом документів суворої звітності, паспортів, а також баз даних громадян України займається приватний консорціум ЄДАПС.

За підрахунками ЗМІ, з витрат на виробництво кожного паспорта в 120 грн, 110 грн становлять витрати на голограму ЄДАПСУ та авторські відрахування за герб України на обкладинці паспорта.

Як повідомляло раніше ZN.UA, почати випуск бланків паспортів з біометричними елементами технічно готовий консорціум ЄДАПС, який виробляв захищені елементи нинішніх закордонних паспортів. Водночас, як відзначають експерти, «якщо спиратися на практику інших країн, то паспорти слід було б виробляти держкомпаніям, без допуску приватного капіталу. ЄДАПС - це яскравий приклад участі приватного капіталу». Зокрема, у експертів викликає питання вартість біометричного паспорта, виготовленого за участю ЄДАПС.

На початку лютого цього року уряд вирішив відмовитися від послуг консорціуму ЄДАПС і відновити державний контроль над виробництвом захисних знаків і документів суворої звітності.

Зі свого боку народний депутат від Партії регіонів Василь Грицак, який заперечує свою причетність до консорціуму ЄДАПС і просить називати його «депутатом, що підтримує технології, що використовуються ЄДАПС», підтвердив інформацію про те, що зараз ведеться боротьба за право виробництва біометричних паспортів. За його словами, в даний час лобіюється схема створення нового підприємства, яке буде виготовляти бланки самостійно.«Мова йде про закупівлю устаткування на суму 150 млн євро», - уточнив він.

За матеріалами: Цензор.нет
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...