Топ Новини

Житлово-комунальні послуги для населення будуть поетапно дорожчати після виборів

20 березня 2012 в 17:36
Уряд поки не поспішає виконувати вимогу МВФ про підвищення цін на газ для населення, хоча це є умовою надання Україні чергового траншу кредиту.
elektroenergi_electrica_kievenergo_tarif_jkx_jkh.jpg
Андрей Товстыженко, ZN.UA

До майбутніх парламентських виборів в Україні підвищення вартості житлово-комунальних послуг для населення не буде. Якщо ціни на послуги ЖКГ для населення і будуть підвищуватися, то в наступному році і поетапно.

Про це виданню ZN.UA повідомив віце-прем'єр-міністр - міністр соціальної політики Сергій Тігіпко 20 березня в ході обговорення дослідження Світового банку «Модернізація систем централізованого теплопостачання в Україні: облік тепла та виставляння рахунків відповідно до його фактичного споживання».

За думку експертів банку, які кілька місяців працювали над дослідженням, в Україні слід якомога швидше ввести виставлення рахунків за тепло виходячи з його фактичного розрахунку. Як завила економіст Світового Банку Ядвіга Семіколенова, підвищення тарифів одночасно «має супроводжуватися коплексами заходів, спрямованими на встановлення індивідуальних теплопунктів з терморегуляторами. Як свідчить досвід роботи Світового банку в інших країнах, це скоротить кінцеве споживання тепла на 15-20%».

Між тим, в Україні тільки 30% житлових будинків оснащені лічильниками обліку тепла.

Тігіпко зазначив, що при нинішній якості послуг, доходах населення і невирішеності житлово-комунальних проблем у комплексі, збільшення вартості житлово-комунальних послуг буде означати, «що на наступний день після цього до нас за субсидіями прийдуть 16,5 млн квартиронаймачів. Сьогодні наше міністерство (Міністерство соціальної політики - ZN.UA) виплачує субсидії майже 1,3 млн громадян».

За словами віце-прем'єра, уряд поки не буде поспішати і виконувати вимогу МВФ про підвищення цін на газ для населення (це є умовою надання Україні чергового траншу МВФ).

Тігіпко повідомив, що якщо ціни на послуги ЖКГ для населення і будуть підвищуватися, то в наступному році і поетапно.

Як відомо, Міжнародний валютний фонд поставив перед українською владою завдання підвищити ціни на газ для населення на 30%, а потім піднімати їх кожні півроку на 20%.

Небажання президента Віктора Януковича йти на непопулярні заходи напередодні парламентських виборів призвело до того, що переговори України з МВФ про виділення Києву чергового траншу кредиту зайшли в глухий кут.

Читайте також:

Кабмін офіційно визнав, що переговори з МВФ зайшли в глухий кут

МВФ вимагає від України пояснень щодо обіцянок підвищити зарплати і пенсії

Янукович не хоче перед виборами підвищувати тарифи на газ на вимогу МВФ

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...