Збереження мораторію на експорт лісу дозволить збільшити ВВП України на $ 100 млн – економіст

22 січня в 09:35

В той же час, відсутність обмежувальних заходів на експорт лісоматеріалів призведе до скорочення ВВП України на 34 млн доларів.

вырубка леса
Мораторій на вирубку лісу стимулює розвиток деревообробної промисловості
Юрій Луценко / Facebook
Впровадження в Україні мораторію на експорт необроблених матеріалів у поєднанні з прийняттям заходів щодо розвитку деревообробної промисловості дозволить скоротити промислову вирубку лісу в Україні на 44,3%, а також збільшити ВВП України більш ніж на 100 млн доларів.

Про це у своїй статті пише кандидат економічних наук, експерт CMD-Ukraine Ігор Гужва, посилаючись на дані дослідження, проведеного Державним науково-дослідним інститутом інформатизації та моделювання економіки.

Наголошується, що згідно з дослідженням, завдяки мораторію та додатковим заходам обсяг виробництва української продукції деревообробної та меблевої промисловості зросте на 9,8%, а експорту — на 14,4%.

Очікуване зростання обсягу податкових надходжень від підприємств галузі в державний та місцевий бюджети становить 10 млн доларів, а обсяг збільшення ВВП України – 100,7 млн доларів.

Обсяг ефективного перерозподілу доходів у національній економіці на користь деревообробної промисловості, при цьому, повинен скласти 45,3 млн доларів США.

Як вказує Гужва, відсутність обмежувальних заходів на експорт лісоматеріалів, згідно з дослідженням, призведе до зростання обсягів вирубки лісів на 6,6%, збільшення експорту необроблених лісоматеріалів на 15% і зменшення обсягів виробництва української деревообробної промисловості на 4,6%

Податкові надходження в державний та місцевий бюджет, при цьому, можуть скоротитися на 3,3 млн доларів, а ВВП України – впасти на 34,3 млн доларів.

Читайте також: Держлісагентство залучить Нацполіцію до боротьби з вирубкою лісу

Раніше президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер повідомив, що Петро Порошенко в ході саміту Україна-ЄС у Брюсселі висловив намір зняти заборону на експорт деревини.

"Це було наша умова. Як я розумію, це буде зроблено протягом наступних декількох тижнів, що дасть нам можливість надати наступний транш на 600 млн євро макрофінансової допомоги з нашого боку", - заявив він.

На початку липня 2015 року президент Петро Порошенко підписав закон про мораторій на експорт лісу. Він зробив це через три місяці після прийняття закону Верховною Радою. Мораторій вводиться строком на десять років. Діяти він почав деревних порід, крім сосни, - з 1 листопада 2015 року; для деревних порід сосни - з 1 січня 2017 року.

Читайте про вплив мораторію на експорт лісу на українську економіку в статті Ігоря Гужви "#безліс comeback, або Чому в уряді не можуть знайти компроміс щодо мораторію на експорт лісу" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...