Топ Новини

Завтра і в Білорусі почнуть міняти валюту за паспортами

8 листопада 2011 в 11:15
Національний банк Білорусі з 9 листопада вводить продаж іноземної валюти громадянам виключно після пред'явлення ними паспорта та реєстрації касиром особистих даних фізособи.
dollar_web4.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Як повідомили у прес-службі Нацбанку Білорусі, відповідну постанову від 31 жовтня 2011 №478, яка набирає чинності з 9 листопада 2011 року, прийнято Правлінням Національного банку на підставі пункту 1 Указу президента Республіки Білорусь від 6 жовтня 2011 року №449 «Про деякі питання здійснення валютно-обмінних операцій фізичними особами».

Документом визначено порядок реєстрації даних документа, що посвідчує фізичну особу, при продажу іноземної валюти, платіжних документів в іноземній валюті.

Так, при продажу іноземної валюти (як готівкової, так і безготівкової), платіжних документів в іноземній валюті за білоруські рублі фізичним особам, банками реєструються дані документа, що посвідчує особу. До таких реквізитів документа належать: прізвище, власне ім'я, по батькові; найменування документа, його серія та номер; ідентифікаційний (особистий) номер фізичної особи (при відсутності номера - дата народження).

Реєстрація даних документа здійснюється російською мовою. У разі відсутності їх написання російською мовою - буквами латинського алфавіту.

«При продажу іноземної валюти за білоруські рублі, що знаходяться на банківському рахунку фізичної особи (поточному, депозитному, картковому рахунку тощо), реєстрація даних документа, що посвідчує особу власника рахунку, проводиться на підставі даних, наявних у банку, в якому відкрито цей рахунок», - зазначають у Нацбанку Білорусі.

«Інформація про реквізити операції продажу іноземної валюти надається банками до автоматизованої інформаційної системи «Розрахунок» єдиного розрахункового та інформаційного простору Республіки Білорусь не пізніше банківського дня, наступного за днем ​​відображення операції продажу іноземної валюти на балансі банку», - йдеться в повідомленні прес-служби.

Як повідомлялося, на нараді 30 серпня Президент Білорусі Олександр Лукашенко доручив Нацбанку не пізніше жовтня запровадити електронну систему обліку купівлі валюти за паспортом, щодо кожного покупця персонально, як це діє у багатьох країнах, у тому числі в Росії.

До документів, що посвідчують особу, належать паспорт громадянина Республіки Білорусь, посвідка на проживання у Республіці Білорусь, посвідчення біженця, паспорт громадянина іноземної держави.

Нагадаємо, що з 23 вересня НБУ зобов'язав банки здійснювати документальну ідентифікацію фізосіб, які здійснюють валютообмінні операції на будь-яку суму. Ця постанова викликала вкрай негативну реакцію громадян. Пізніше Національний банк України (НБУ) відкоригував правила і вніс постановою №364 зміни до чинної процедури здійснення валютно-обмінних операцій для фізичних осіб.

 

За матеріалами: УНІАН
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...