Зарплати у конвертах влаштовують всіх: і роботодавців, і працівників, і владу

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
© Андрій Товстиженко, DT.UA
Ситуація із зарплатою у конвертах влаштовує всіх - громадян, які заощаджують на податках сьогодні, бізнес, який просто економить на податках, і владу, окремі представники якої прикривають або навіть беруть участь в організації конвертаційного бізнесу.

Про це у своїй статті для ZN.UA пише кандидат юридичних наук, адвокат Данило Гетманцев. На його думку, програють у цьому питанні тільки наступні покоління - «їм вже сьогодні, із самого народження нав'язується філософія подвійних стандартів, починаючи з побутового рівня».

Д.Гетманцев зазначає, що найбільш зацікавленим в існуванні чорних зарплатних схем є роботодавець, економія якого на єдиний соціальний внесок становить від 36,76% до 49,7% від фонду оплати праці залежно від виду діяльності підприємства.

У той же час, за його словами, зарплати у конвертах вигідні не менше й працівнику, адже в іншому випадку найманий працівник буде недоотримувати 15-17% зарплати.

Вигідна існуюча ситуація, на думку автора, і деякій частині діючої влади, точніше, тим її представникам, які протегують конвертаційному бізнесу.

При цьому Д.Гетманцев підкреслює, що мова не йде про вище керівництво країни. "Проте, з іншого боку, яким чином може існувати добре налагоджена і широко поширена мережа конвертаційних центрів з набором універсальних і жорстко тарифікованих послуг, що надаються підприємцям?...Адже без конвертаційних схем неможливі були б і чорні зарплати як такі", - відзначає автор.

Він підкреслює, що існування чорних зарплат живить ціла низка взаємозв'язаних обставин, коріння яких у недосконалості існуючої податкової та фінансової системи, корупції в державному апараті. Але найголовнішим чинником, що обумовлює безперспективність протидії цьому явищу репресивними заходами, на його думку, є те, що існуючий стан справ влаштовує всі сторони відносин, пов'язаних із цим явищем. «Зарплати у конвертах це ж один із проявів корупційності не тільки нашої держави, а й суспільства, за який несе однаково відповідальність і той, хто дає хабар, і той, хто його бере», - пише адвокат.

Детальніше читайте у свіжому випуску «Дзеркала тижня. Україна» у статті Данила Гетманцева «Боротьба чи її імітація?»

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі