Топ Новини

Зарплата нового голови "Укрнафти" складе кілька мільйонів доларів – джерело

6 вересня 2015 в 10:31

У той же час Марк Роллінз не береться виконати основні завдання, які ставила перед собою держава - гарантувати виплати боргів по податках і дивідендах.

Роллинз
Роллінз дорого обійдеться держкомпанії

Голова компанії "Укрнафта" британець Марк Роллінз, обраний зборами акціонерів на цю посаду 22 липня, згідно з трудовим контрактом буде отримувати гарантовану зарплату 500 тис. дол.

Про це пише у статті для DT.UA директор "Консалтингової групи А-95" Сергій Куюн, посилаючись на власні джерела.

Крім цього, згідно з контрактом, також Роллінз буде отримувати винагороду в розмірі 2% від прибутку "Укрнафти" за рік. Наприклад, в 2014-му Роллінз заробив би премію в розмірі понад 24 млн грн. Якщо б цей прибуток був вище в чотири рази, як вважає ревізійна комісія, йому б належало відповідно майже 100 млн грн.

Також, за інформацією Куюна, британець нібито намагається зафіксувати мінімальний бонус у розмірі 2 млн дол. у рік і з гарантованою виплатою у валюті, але в цьому поки що не знайшов розуміння.

Читайте також: В "Укрнафті", як і раніше, заправляють люди Коломойського - Лещенко

"Пан Роллінз хоче гарантувати собі виплату п'яти- або трирічного бонусу в разі дострокового розірвання контракту", — каже джерело, обізнане в деталях переговорів. Крім того, компанія покриє своєму керівникові комірне в розмірі близько 60 тис. дол. на рік, а також страховку Роллінзу та членам його сім'ї.

"Проте наведені промовисті грошові параметри — це не найцікавіше. Річ у тому, що за такі гроші британський фахівець... відмовляється гарантувати виплату боргів за податками та дивідендами. Іншими словами, не береться виконати основні завдання, які ставила перед собою держава, міняючи менеджмент найбільшої нафтовидобувної компанії країни" - зазначає автор статті.

Нагадаємо, що 2 вересня очолювана британцем "Укрнафта" заявила, що не збирається платити і за підсумками 2014 р.

"У Демчишина (міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин. — С.К.) немає претензій до його очікувань щодо зарплатні, такими є ставки у світі. Але якщо за ці вельми достойні гроші Роллінз не хоче ні за що відповідати, не гарантує виконання рішень акціонерів... Контракту все ще не підписано", — каже інсайдер у Міненерговуглепромі.

За його словами, британець посилається на подані "Укрнафтою" судові позови і наявні судові рішення, що спрямовані на невиплату державі податків і дивідендів. (Недарма, мабуть, Роллінз передусім пішов до юристів "Укрнафти", котрі, як неважко здогадатися за їхніми позовами, працюють насамперед на міноритаріїв). "Є рішення зборів акціонерів і можливість відкликати позови, але брати на себе ці зобов'язання він не хоче. Ми не виключаємо, що вже маємо справу з Ванхеке—2", — каже інсайдер. (Пітер Ванхеке очолював "Укрнафту" з 2010 року і фактично не мав реальних важелів правління компанією, керівництво нею здійснювалось заступникам з числа членів правління, ставлениками групи "Приват" – ред.)

Крім того, як розповіли ZN.UA джерела в "Нафтогазі", вже наступного дня після призначення очільником компанії пан Роллінз не з'явився для обговорення умов свого контракту, хоча його чекало все керівництво держкомпанії. Він надав перевагу спілкуванню з юристами "Укрнафти". 

Детальніше про ситуацію навколо "Укранафта" читайте в статті Сергія Куюна Яценюк знову б'є в штангу у свіжому номері тижневика "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: DT.UA
Теги
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
1 коментар
  • comment_ua 6 сентября, 13:22 Українці в Україні не заслуговують керувати державними компаніями отримувати декілька мільйонів доларів в рік. Олігархічні псевдопартії розповіли дурному лохторату що державними компаніями мають керувати люди за 3-10 тисяч гривень. Але не виходить - беруть хабарі і тому треба обовязково іноземця. Таки мабуть не заслужили, повіривши в це... Доречі "виплата боргів і дивідендів" - це основне завдання для олігархів і їх лобістів, а для держави основне завдання розвинути сферу, наростити обсяги переробки подешевілої нафти, скинути ціни для громадян, який обдирають монополії. Відповісти Цитувати Поскаржитись
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...