Заможних українців змусять платити податки не тільки з зарплати

31 січня 2012 в 14:04
Уряд збирається обкласти доходи багатих підвищеними податками, заявив учора прем'єр-міністр Микола Азаров.

Заможних українців змусять платити податки не тільки із зарплати - ті, чиї доходи перевищують 100 тис. грн на місяць, повинні будуть платити не 17% прибуткового податку, а 30-40%.

Як роз'яснив прес-секретар прем'єра Віталій Лук'яненко, такий законопроект розробляється Кабміном і, імовірно, буде поданий до Верховної Ради на найближчій сесії (відкриється 7 лютого).

«Фактично мова йде про податок на розкіш: це не тільки зарплата, але і дивіденди, роялті... Так, люди мають право отримувати високі доходи і витрачати їх на предмети розкоші, але вони повинні поділитися з суспільством. У Німеччині, наприклад, дохід більше 250 тисяч євро на рік оподатковується за ставкою 45% - і німці платять», - розповів В.Лук'яненко газеті «Сегодня».

При цьому, за його словами, податок не торкнеться прибутку підприємств, оскільки його в цьому році навпаки знижено з 23% до 21%.

Прийняття такого закону уріже доходи багатьох топ-менеджерів, у тому числі й іноземних: за даними аудиторської компанії Ernst&Yang, керівники отримують від 120 тис. грн на місяць у фармацевтичних фірмах до 450 тис. у нафтогазовій сфері, 500 тис. у банках і 150 - 800 тис. у важкій промисловості.

Представники великого бізнесу розійшлися у думках, чи треба вводити в Україні прогресивний податок.

Так, одні вважають, що збільшення розриву у доходах між багатими і бідними (як це є в багатьох країнах світу) повинно і в Україні супроводжуватися зростанням оподаткування багатих за прогресивною шкалою, але при цьому не дати піти фінансовим потокам у тінь.

Інші ж, навпаки, впевнені, що для великих доходів потрібно знижувати ставку податку, оскільки в абсолютному обчисленні багата людина буде платити більше, а введення прогресивної шкали спровокує її приховувати свої доходи, як це було до 2004 року, поки її не скасували.

Нагадаємо, як писало раніше ZN.UA, що заможні українці сьогодні фактично звільнені на законодавчому рівні від сплати податків на доходи фізичних осіб. А все тому, що офіційно багаті люди заробітну плату в основному не отримують, а тому й не платять з неї податок і не роблять відрахування до фондів соцстрахування, а їхні основні доходи від цінних паперів і депозитів - не оподатковуються.

Читайте також:

ДПС не проти ввести податок на розкіш: багаті повинні платити більше

Завдяки «справедливим» законам, багаті в Україні платять у 50 разів менше, ніж пересічні українці

Фірташ вважає безглуздим вводити податок на багатство

 

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...