Топ Новини

Закупівля "Нафтогазом" газу без тендерів відповідає європейській практиці - Бойко

11 квітня 2012 в 08:13
Надання "Нафтогазу" права купувати газ на біржах без тендерів необхідне у рамках реформування газового ринку України відповідно до європейського законодавства.
gas_komforka_19.JPG
Андрей Товстыженко, ZN.UA

Запропонований на розгляд Верховної Ради законопроект про надання НАК "Нафтогаз України" права закуповувати без застосування тендерних процедур послуги, пов'язані з біржовою торгівлею природним газом, відповідає загальноєвропейській практиці, заявив міністр енергетики та вугільної промисловості Юрій Бойко.

"Цим законопроектом ми приводимо закупівлі газу на спотовому ринку у відповідність з європейською практикою", - сказав він журналістам у Києві в середу, 11 квітня.

Як повідомлялося, у разі прийняття законопроекту у запропонованому урядом варіанті "Нафтогазу" буде дозволено без тендерів закуповувати природний газ, послуги з його транспортування (у тому числі переміщення, фрахтування, страхування, зливу/ наливу, інспекції кількості та якості), розподілу, постачання, зберігання.

Кабмін виводить закупівлі газу з-під держконтролю

НАК також зможе без тендерів закуповувати послуги фінансових інструментів, операцій з деривативами та управління ризиками, фінансових послуг, послуг бірж, аукціонів, систем електронних торгів та інших послуг, які застосовуються у міжнародній торговій і фінансовій практиці при закупівлі та реалізації природного газу.

Раніше секретар Експертної ради з питань розвитку газової промисловості і ринку природного газу Леонід Уніговський зазначав, що прийняття такого закону дозволить держхолдингу оперативно реагувати на ситуацію з ресурсним забезпеченням ринку і закуповувати природний газ на спотових ринках Європи.

За його словами, вказаний законопроект відповідає енергетичному законодавству Енергетичного співтовариства, членом якого є Україна.

У зв'язку з планами і заявами "Газпрому" про істотне зниження транзиту російського газу до Європи через українську газотранспортну систему Україна розглядає можливість використання своїх газотранспортних потужностей у реверсному напрямку.

У середині березня голова "Нафтогазу України" Євген Бакулін повідомляв про перемовини щодо закупівлі природного газу в Європі в обсязі до 10 млрд куб. м. Про намір вже влітку 2012 року почати закупівлі газу на європейських спотових ринках заявляв також Бойко.

При цьому прем'єр Микола Азаров заявив, що у разі невдалих перемовин з РФ щодо зниження ціни закупівлі газу Україна може купувати російський газ у німецької компанії RWE.

На думку експертів, країна зможе закуповувати на європейських спотових ринках і імпортувати через Словаччину до 20 млрд куб. м природного газу на рік, починаючи з 2015-2016 років.

Нагадаємо, що в рамках реформування газового ринку у відповідності до законодавства Євросоюзу Україна зобов'язалася розділити видобуток, транспортування (ГТС) і реалізацію природного газу.

Читайте також:

Тендери в Україні. З широко закритими очима

Рада виводить з-під контролю держзакупівлі у сфері постачань газу та комунальних послуг

У першому тендері до Олімпіади-2022 вже виявили корупцію

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...