Законопроект про фінансову поліцію перепишуть, щоб вгамувати обурення бізнесу

16 березня 2013 в 09:58

Від створення нового силового відомства влада не відмовиться. Відповідний пункт прописаний у затвердженому Віктором Януковичем плані реформ.

milicioner_berkut_miliciya.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

У ході проведеної спеціальної наради в адміністрації президента авторам ідеї про створення фінансової поліції було поставлено завдання переробити відповідний законопроект так, щоб він не викликав такого сильного обурення у населення і бізнесу. Про це ZN.UA повідомили джерела в адміністрації президента.

Це побічно підтверджується тим, що пункт про "консолідацію в єдиному органі функцій з розслідування злочинів економічної спрямованості" міститься в затвердженому президентом Віктором Януковичем Національному плані дій на 2013 рік з впровадження Програми економічних реформ на 2010 - 2014 роки.

Водночас, експерти не схильні вірити заяві прем'єр-міністра Миколи Азарова про несвоєчасність прийняття даного законопроекту.

Керівник секретаріату Ради підприємців при Кабміні Андрій Забловский не виключає, що урядова заява могла бути спрямована на те, щоб "зняти громадську напругу з цього питання, щоб пізніше до нього повернутися чи не повернутися".

Експерти в коментарях ZN.UA сходяться на думці, що в разі прийняття розробленого законопроекту в Україні може бути створено таке силове "чудовисько", яке завдяки величезним повноважень може за бажання розчавити будь-який бізнес. При цьому його робота неодмінно супроводжуватиметься посиленням корупції, погіршенням інвестклімату і т.д.

"Для фінполіції передбачено значно більш широке коло завдань і майже необмежені права порівняно, наприклад, з податковою міліцією. Серед них - право безперешкодно входити на територію підприємств і організацій всіх форм власності в будь-який час доби, застосовувати засоби фізичного впливу, вогнепальну зброю", - відзначає радник юридичної групи LCF Ганна Олефіренко.

Перший заступник голови парламентського комітету з питань податкової і митної політики Оксана Продан звертає увагу, що на нову силову структуру планують покласти не тільки функції аналітики фінансової системи, але і перевірку достовірності бухгалтерського обліку підприємств, що мають будь-які відносини з державними коштами, зокрема, і тих, які отримували їх від фондів соцстрахування. "Отже, під дію нової служби підпаде 99% підприємств всіх форм власності. А тут вже ніяких обмежень для роботи представників служби немає", - констатує Продан.

Подробиці читайте в свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна" в статті Василя Пасочника "Фінансова поліція: неприхована загроза?".

Читайте також:

Азаров поспішив "поховати" фінансову поліцію

Рішення про фінансову поліцію буде приймати особисто Янукович, - Клименко

Глава МВС Захарченко проти створення фінансової поліції

Голова податкової вважає, що контролювати бізнес має тільки його відомство

За матеріалами: ZN.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
2 коментаря
  • АЛЛА 16 марта, 16:44 Краще б створили нормальні умови для економіки. А не плодили величезну армію рекетирів. ПАРТІЯ РЕКЕТИРІВ. Відповісти Цитувати Поскаржитись
  • ОЛЯ 16 марта, 13:22 НЕОБХІДНО КАРДИНАЛЬНО (ЯК МІНІУМ В 5 РАЗІВ) СКОРОЧУВАТИ ГІГАНТСЬКУ АРМІЮ ЧИНОВНИКІВ СИЛОВИКІВ БЮДЖЕТНИКІВ ДЕПУТАТІВ. ЇХ БАГАТОЧИСЛЕННІ ОРГАНИ. АЛЕ ПІД МАСКОЮ РЕФОРМ ВОНИ ГОВОРЯТЬ ОДНЕ А РОБЛЯТЬ ЗОВСІМ ІНШЕ. Відповісти Цитувати Поскаржитись
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...