Топ Новини

Законодавство щодо іпотечних облігацій потрібно вдосконалювати, - експерт

10 жовтня 2011 в 11:32
Чинна нормативна база, яка регламентує випуск та обіг іпотечних облігацій, потребує доопрацювання.
grivni_kupuri_dengi_macro_web3.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Про це заявив радник голови правління «Ощадбанку» Сергій Волков під час круглого столу «Відновлення житлового кредитування: чи можна зробити іпотеку доступною?», який 6 жовтня провела Ліга фінансового розвитку за підтримки проекту USAID «Розвиток фінансового сектору» FINREP та «Дзеркала тижня. Україна».

За словами експерта, в Україні немає обмежень щодо фінансового стану банків-емітентів, хоч вони, наприклад, в Європі існують. Незрозумілою наразі також є процедура переходу застави у власність держателів облігацій у випадку банкрутства емітента, не до кінця розроблені процедури, пов'язані з управлінням покриттям облігацій.

С.Волков наголосив, що випуск іпотечних облігацій банками через централізованого емітента дозволяє забезпечити контроль над якістю іпотечного покриття, зменшити витрати на їх випуск. У світовій практиці є приклади застосування центробанками спецнормативів до цих паперів (використання, наприклад, знижених коефіцієнтів зважування на ризики за умови розуміння того, яким чином оцінювався предмет іпотеки); використання їх як застави при рефінансування тощо.

Також експерт зауважив, що іпотечні облігації можуть стати оптимальним інструментом інвестицій для накопичувальних пенсійних фондів.


 

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...