Топ Новини

Закон про продовження мораторію на продаж землі прийняли в першому читанні

16 жовтня 2012 в 15:33
Мораторій на купівлю-продаж землі діятиме до набуття чинності закону «Про обіг земель сільськогосподарського призначення». Опозиція заявляє про «шахрайську схему» і вимагає продовжити мораторій принаймні до 2016 року.
zemlya.JPG
Aндрій Товстиженко, ZN.UA

Верховна Рада України має намір ввести мораторій на купівлю-продаж землі сільськогосподарського призначення. За зміни до Земельного кодексу в першому читанні проголосували 240 народних депутатів.

Відповідно до нині чинної редакції Земельного кодексу, мораторій на продаж, купівлю земель сільськогосподарського призначення, діє до 1 січня 2013 року.

Законопроект пропонує внести в розділ 10 перехідних положень Земельного кодексу України норму, відповідно до якої до введення в дію закону про обіг земель сільськогосподарського призначення не допускається купівля-продаж земельних ділянок сільгосппризначення державної та комунальної власності, крім вилучення (викупу) їх для суспільних потреб.

Таким чином, згідно із законопроектом, купівля-продаж або інший спосіб відчуження земельних ділянок і паїв запроваджується за умови введення в дію закону про обіг земель сільськогосподарського призначення. Крім того, до введення в дію закону про обіг сільгоспземель забороняється внесення права на земельну ділянку (пай) до статутних капіталів господарських товариств.

Під час обговорення законопроекту народний депутат Іван Заєць (фракція НУНС) зазначив, що фракцією Партії регіонів запропонована «шахрайська схема» в питанні мораторію на продаж землі. За його словами, в даному законопроекті не передбачені ні час продовження мораторію, ні строки прийняття відповідного законопроекту.

Як зазначив у ході обговорення законопроекту представник опозиції, народний депутат Микола Томенко, опозиція при підготовці до другого читання законопроекту буде наполягати на тому, щоб мораторій на продаж і купівлю земель сільськогосподарського призначення було продовжено до 1 січня 2016 року. Обгрунтовуючи такий термін дії мораторію, Томенко сказав, що за цей час необхідно буде провести інвентаризацію землі.

Читайте також:

У Партії регіонів заговорили про референдум щодо введення ринку землі

Набув чинності закон про земельний банк


Янукович підтримує продаж землі іноземцям - це світова практика

 

 

За матеріалами: Інтерфакс-Україна , УНІАН ,
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...