Топ Новини

Закон про електронні держзакупівлі: хтось почне заробляти по 0 на кожній угоді

30 вересня 2011 в 09:27
Введення системи електронних торгів при проведенні держзакупівель передбачає створення майданчика, який проводить електронний аукціон, повідомив заступник директора департаменту державних закупівель та державного замовлення Владислав Зубар.
dollar_money.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

За його словами, за цю роботу оператору електронного майданчика передбачається винагорода у розмірі 850 грн за одну укладену угоду. Про свою зацікавленість брати участь в організації електронних держзакупівель вже заявили фондові біржі "Перспектива" і ПФТС.

Тим часом автор законопроекту "Про внесення змін до закону України "Про здійснення державних закупівель (про впровадження системи електронних держзакупівель)" (№ 8633) Ірина Горіна (Партія регіонів) вважає, що впровадження системи електронних державних закупівель дозволить у 2012 році заощадити близько 10% коштів державного бюджету, або 40 млрд грн.

"Це максимальна прозорість у сфері держзакупівель. Все відбувається на анонімних умовах на електронному майданчику, де не відомий замовник, не відомий виконавець", - переконана І.Горіна.

За словами депутата, державні закупівлі в електронному режимі будуть здійснюватися протягом 28 днів, тоді як сьогодні за стандартною процедурою це займає 75 днів.

Владислав Зубар розповів про етапи впровадження системи електронних держзакупівель: "Існує три етапи. Перший - це створення єдиного інформаційного ресурсу держзакупівель в мережі інтернет. Другий - виробництво електронних закупівель, впровадження електронного документообігу. І третій - це впровадження системи електронних торгів".

Він зазначив, що найбільших успіхів у впровадженні електронних держзакупівель досягла Австрія. За його словами, хороші результати продемонстрували також США і країни СНД - Росія, Білорусія і Казахстан, які переходять до четвертого етапу - об'єднання електронних систем в єдину систему.

На думку експертів тендерного законодавства, якими вони поділилися з ZN.UA на рік в Україні успішно проходить близько 100 000 тендерів.

 

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...