Топ Новини

Загальне декларування доходів має супроводжуватися податковою амністією - експерт

23 листопада 2012 в 11:11
Стимулювати до декларування доходів тих громадян, які, наприклад, отримують зарплату в «конвертах», буде непросто. Особливо на тлі "шоу" з передвиборним декларуванням доходів кандидатами у депутати або чиновниками.
dengi grivni _znua.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Загальне декларування доходів може стати в нагоді підприємцям, якщо буде проведена податкова амністія. Таку думку в коментарях для ZN.UA висловила старший юрист юридичної групи LCF Олена Волянська.

Водночас, стимулювати до декларування доходів тих громадян, які отримують зарплату в «конвертах», буде непросто. «Для них це буде рівноцінно втраті роботи», - пояснює правознавець.

На її думку, приклад усьому суспільству в цьому контексті повинні показати, перш за все, чиновники.

«Декларувати повинні не доходи, а витрати чиновників. Згадаймо, як передвиборне декларування доходів кандидатами у депутати або чиновниками набуває статусу загальнонаціонального шоу. А доходи, що потрапляють в офіційні декларації, вражають своєю аскетичностью. Водночас майже не приховується інформація про володіння декларантами статусними авто, маєтками, годинниками та іншими предметами розкоші, вартість яких іноді перевищує річний рівень задекларованого доходу», - резюмувала Волянська.

Нагадаємо, як відзначав нещодавно у коментарях ZN.UA глава ДПСУ Олександр Клименко, податкова технічно готова приймати податкові декларації всіх українців, проте, як зазначалося при цьому, необхідно вирішити проблему мотивації громадян, показавши їм вигоди добровільної сплати податків. Головний податківець також підкреслював, що загальне декларування буде вводитися без поспіху - поетапно, протягом декількох років.

При цьому глава податкової зазначив, що як один з варіантів, ДПСУ розглядає можливість добровільної офіційної легалізації капіталів, "щоб підвести нульову межу, створити відправну точку для подальших детенізаціонних процесів".

Подробиці читайте в статті Юрія Сколотяного «Податкова декларація про наміри» в свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна".

Читайте також:

Українські мільйонери платять у три рази менше податків, ніж звичайні громадяни

Податкова хоче зобов'язати всіх українців звітувати про свої доходи

Податкова майже готова до запровадження загального декларування доходів: залишилося довести українцям, що це вигідно

Збільшити бюджетні доходи можна завдяки загальному декларуванню доходів

 

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...