Топ Новини

За рік Ахметов і Коломойський відчутно "збідніли", Фірташ - розбагатів: рейтинг мільярдерів

29 листопада 2012 в 12:58
Незважаючи на те, що Ахметов у рейтингу мільярдерів як і раніше залишається найбагатшим українцем, за минулий рік його статок значно зменшився. При цьому з першої п'ятірки топ-мільярдерів зумів збільшити свої статки тільки Фірташ.

Рейтинг Топ-100 найбагатших українців за версією журналу «Корреспондент» 8-й рік поспіль очолив мільярдер, народний депутат України Рінат Ахметов.

«На першому місці рейтингу, як і в минулі сім років, - мільярдер Рінат Ахметов. У порівнянні з минулим роком його статок скоротився на третину, з ,6 млрд до ,8 млрд", - повідомляє Корреспондент.net у четвер, 28 листопада.

Причина - здешевленням руди на світових ринках, а також зниження інвестиційної привабливості України, де знаходяться основні підприємства Ахметова.

«На другому місці з великим відривом слідує Ігор Коломойський. Його активи впали майже вдвічі - з млрд до ,4 млрд. На третьому місці - новачок списку Вадим Новинський, який змінив у травні цього року російське громадянство на українське. В його активах ,3 млрд. На четвертому - партнер Коломойського, Геннадій Боголюбов. Його підприємства оцінюються в ,25 млрд», - пише «Кореспондент», відзначаючи при цьому, що статок першої четвірки списку значно зменшився.

При цьому зросли активи Дмитра Фірташа, який займає №5 у списку - з ,2 млрд вони підскочили до ,2 млрд.

Син президента Олександр Янукович за рік піднявся у рейтингу з 70-го на 61-ше місце - його статок зріс зі 0 млн до 3 млн. Разом з тим, таке значне зростання у списку стало можливим завдяки здешевленню активів інших учасників (Янукович-молодший вперше потрапив до списку торік).

Перші п'ять осіб сотні найбагатших українців сумарно володіють активами, рівними статкам решти 95 учасників рейтингу разом узятих. При цьому перша сотня найзаможніших українців втратила за рік 25% свого капіталу.

Кожен четвертий учасник рейтингу родом із Донецька і Донецької області.

«У першій десятці рейтингу - сім сталеварів, два аграрії та один представник хімпрому. 14 осіб із Золотої сотні заробили капітал в металургії. Ще 31 бізнесмен зробив своєю опорою аграрний сектор і харчопром. Для двох десятків інших мільйонерів із сотні сільське господарство - не основний, але все ж важливий бізнес», - пише «Кореспондент».

Місце в рейтингу

Золота сотня

2012, $млрд

2011, $млрд

Сфера діяльності

1

Рінат Ахметов

17,8

25,6

металургія

2

Ігор Коломойський

3,4

6,2

металургія

3

Вадим Новинський

3,3

-

металургія

4

Геннадій Боголюбов

3,25

6,6

металургія

5

Дмитро Фірташ

3,2

2,25

хімпром

6

Віктор Пінчук

3,19

5,9

металургія

7

Віктор Нунсенкіс

1,7

2,9

металургія

8

Олег Бахматюк

1,6

2,2

агробізнес

9

Констянтин Жеваго

1,5

3,2

металургія

10

Олексій Мартинов

1,46

1,52

металургія

"У якомусь сенсі найзаможніші українці стали жертвами політико-економічної ситуації у країні, яку самі і створили. Активи їхні більше не можна, як раніше, вираховувати, виходячи з котирувань на фондовому ринку України, оскільки ринок цей практично вмер. І тепер компанії їхні оцінюються за допомогою порівняння з подібними активами в інших країнах, мінус знижка пропорційна суверенному рейтингу країни. А знижка ця, як ви розумієте, досить значна. Простими словами, одна і та сама компанія в Чехії та Узбекистані коштує різних грошей», - заявив головний редактор журналу Віталій Сич.

Оцінка активів найбагатших проводилася Корреспондентом спільно з інвестиційною компанією Dragon Capital.

Читайте також:

Ахметов за рік заробив 4,5 млрд доларів і обійшов у списку багатіїв всіх росіян

Forbes опублікував рейтинг Топ-200 найбільших компаній України

«Метінвест» Ахметова з Новинським обігнав «Нафтогаз» у Топ-500 компаній Європи

Фірташ купує газ у власного офшору, щоб не платити мільйонні податки

Старший син Януковича відбирає в Ахметова звання «маршала» вугільної галузі

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...