Топ Новини

За підсумками 10 місяців інфляція у Білорусі склала 89%

9 листопада 2011 в 08:16
Інфляція в Білорусі за 10 місяців поточного року склала 89%, повідомив на засіданні Ради міністрів країни заступник міністра економіки Білорусі Олександр Ярошенко.

За словами О.Ярошенка, наслідком накопичених раніше диспропорцій і вимушеної девальвації національної валюти стало прискорення інфляційних процесів.

«Білоруський рубль став стрімко втрачати свою купівельну спроможність, за підсумками 10 місяців інфляція склала майже 89%, по відношенню до долара білоруський рубль продевальвовано майже утричі. В наслідок цього, інфляція має монетарний характер», - підкреслив заступник міністра економіки.

У той же час уряд вжив певних заходів для стримування даних негативних процесів.

«Більш ніж на 10 трлн білоруських рублів скорочено фінансування державних програм. Проведено ревізію державної інвестиційної програми на 2011 рік, її фінансування скорочено на 741 млрд рублів, або на 30%», - пояснив О.Ярошенко.

Він зазначив, що таке скорочення сукупного попиту поряд із девальвацією національної валюти дозволило переломити ситуацію у зовнішній торгівлі.

«У підсумку 2011 рік буде завершено з рекордним перевищенням темпів зростання експорту над імпортом у розмірі 20 процентних пунктів. Негативне сальдо буде вдвічі меншим, ніж у 2010 році і складе приблизно ,6 млрд, або мінус 7,5% ВВП», резюмував заступник міністра економіки Білорусі.

Мінекономіки Білорусі очікує інфляцію цього року на рівні 118%, приріст ВВП на рівні 4-5%.

За матеріалами: УНІАН
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...