Топ Новини

За один місяць українці зняли з рахунків 3 млрд грн для скупівлі валюти

11 жовтня 2011 в 06:19
У вересні вперше за два роки відбулося скорочення загального депозитного портфеля фізичних осіб - на 3 млрд грн, до 300,3 млрд грн.
moneti_DSC1123_2222-1.JPG
Андрея Товстыженко, ZN.UA

Скорочення депозитного портфеля економісти пояснюють падінням довіри до національної валюти. За даними НБУ, у вересні населення купило іноземної валюти на ,09 млрд більше, ніж продало, - це рекордний обсяг з листопада 2008 року.

"Швидше за все на купівлю валюти знімалися кошти з гривневих депозитів, оскільки через нервозність на фінансових ринках і дії НБУ щодо обмеження купівлі готівкової валюти ростуть девальваційні настрої громадян", повідомив
«Коммерсанту-Украина» аналітик ІК "Трійка Діалог Україна" Євген Гребенюк.

Банкіри не можуть спрогнозувати, скільки триватиме відтік.

"Депозити у гривні скорочуються через девальваційні очікування населення. Частина коштів залишається у людей, швидше за все на них купується готівкова іноземна валюта. А частину коштів вони повертають до банків у вигляді валютних депозитів. Така ситуація склалася тому, що люди не довіряють національній валюті і банкам, і коли це зміниться, сказати складно", - сказав виданню заступник голови правління "Дочірнього банку Сбербанку Росії" Дмитро Золотько.

Востаннє відтік вкладів спостерігався у вересні 2009 року, коли фінсистема втратила 1,6 млрд грн. А найбільш значне скорочення портфеля востаннє спостерігалося у березні 2009 року (-4,9 млрд грн), коли він досяг "дна" у 191,3 млрд грн.

Настрій вкладників погіршився відразу ж після пониження рейтингу США і поширення боргової кризи на периферійні країни єврозони - за серпень громадяни зняли з гривневих депозитів 810 млн грн, чого не було вже два роки і почали скуповувати валюту.

 

За матеріалами: Коммерсантъ-Украина
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...