Топ Новини

З кіпрських банків у березні встигли вивести 1,8 млрд євро

26 квітня 2013 в 15:32

Власники депозитів на суму понад 100 тис. євро у найбільших банках Кіпру втратять від 60 до 80% своїх коштів. Але дехто встиг вивести гроші.

Кипр
Встигли врятувати гроші

Вкладники кіпрських банків встигли вивести 1,8 млрд євро зі своїх рахунків у березні, коли Єврогрупа прийняла рішення про "стрижку" депозитів як умову виділення кредитної допомоги острівній державі. Це випливає з опублікованих даних Європейського центрального банку (ЄЦБ).

Обсяг депозитів у кредитних організаціях Кіпру минулого місяця скоротився на 3,9% у порівнянні з лютневим показником і склав 44,6 млрд євро. За даними ЄЦБ, зниження депозитів було зафіксовано вже 10 разів поспіль.

16 березня Єврогрупа прийняла безпрецедентне рішення про введення одноразового збору з усіх депозитів у банках Кіпру, що викликало обурення як на острові, так і за його межами, оскільки "стрижки" повинні були зазнати за європейськими нормами вклади на суму менше 100 тис. євро. Парламент республіки відкинув подібні плани. Проте вже 25 березня Єврогрупа прийняла модифіковану пропозицію про примусове залучення до фінансування антикризової програми тільки власників незастрахованих депозитів на суму понад 100 тис. євро у двох найбільших кредитних організаціях країни - Банку Кіпру і Кіпрському народному банку, у результаті чого вони втратять від 60 до 80% своїх коштів.

Рішення Єврогрупи негативно позначилися на фінансових ринках Європи і повністю підірвали довіру до банківської системи Кіпру, що створило загрозу виведення вкладниками своїх коштів за кордон. У зв'язку з цим у кінці березня в республіці були оголошені жорсткі заходи з обмеження вільного руху капіталів. Подібний контроль був введений вперше в історії ЄС. Влада неодноразово послаблювала ці заходи, проте вони продовжують діяти.

Читайте також:

Кіпр підвищив податки на відсотки за депозитами

"Заохочувальний приз" від Кіпру: розорені вкладники зможуть отримати громадянство

Для порятунку економіки Кіпру доведеться знайти ще 6 млрд євро

На Кіпрі залишилося не менше 14 мільярдів доларів з України, решта - банківська таємниця

За матеріалами: ИТАР-ТАСС
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...