Топ Новини

З 15 квітня українці почнуть платити податок на нерухомість

15 квітня 2013 в 10:33

Квартири і житлові будинки, площа яких не перевищує 120 кв. м. і 250 кв. м. відповідно, не оподатковуються. Податок сплачується тільки за ті метри, які перевищують зазначені квадрати.

З 15 квітня українці почнуть отримувати квитанції для сплати податку на нерухомість. Міністерство доходів і зборів визначило, що власники квартир площею більше 120 кв. м будуть платити 300 грн податку, а будинків площею 250 кв. м і більше - 800 грн.

Окрім того, за кожен квадратний метр понад пільгової площі для квартир житловою площею від 120 до 240 кв. м і житлових будинків житловою площею від 250 до 500 кв. м виплата становитиме 1% мінімальної зарплати, встановленої на 1 січня поточного року.

Для квартир житловою площею вище 240 кв. м і будинків з житлоплощею більше 500 кв. м визначили ставку на рівні 2,7% мінімальної зарплати. На 1 січня 2013 року мінімальна зарплата становила 1147 гривень. Таким чином, середня сума податкових виплат може скласти близько 300 грн за квартиру і до 800 грн за будинок.

Таким чином, власники нерухомості, яка підлягає оподаткуванню, з наступного понеділка почнуть отримувати інформацію про суму податку та платіжні реквізити.

Податківці уточнюють, що сплатити податок потрібно буде протягом двох місяців з моменту отримання квитанції. За цей же термін необхідно зв'язатися з чиновниками в разі незгоди із зазначеною сумою збору.

Нагадаємо, що не оподатковуються: квартири, площа яких не перевищує 120 кв.м., житлові будинки площею до 250 кв.м., садові і дачні будинки, нерухомість, що належить багатодітним і прийомним сім'ям, які виховують 3-х і більше дітей, гуртожитки.

Читайте також:

Мінфін запропонував замінити податок на нерухомість податком на розкіш

Мінфін запропонував нараховувати податок на житло із загальної, а не житлової площі

Власників нерухомості повідомлять про належну до сплати суму податку протягом II кварталу

Податкова підрахувала, скільки українці заплатять нового податку на нерухомість

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...