З 15 квітня українці почнуть отримувати квитанції на оплату податку на нерухомість

10 квітня 2013 в 18:26

Податок на нерухомість сплачується авансовим внеском на весь рік. У разі необхідності малозабезпечені громадяни можуть платити податок частинами.

Власники нерухомого майна, що підлягає оподаткуванню, з наступного понеділка почнуть отримувати повідомлення про суму нарахованого податку і платіжні реквізити. Про це повідомили в прес-службі Міністерства доходів і зборів у середу, 10 квітня.

Оплатити нарахований податок потрібно буде протягом двох місяців з моменту отримання повідомлення. Для цього громадяни можуть скористатися послугами банківських установ або поштових відділень. Жителі сільської місцевості можуть сплачувати податок через каси сільських рад.

Фахівці Міндоходів нагадали, що власники декількох об'єктів нерухомості можуть звернутися до податкової інспекції для визначення житла, за який сплачується податок. В іншому випадку пільга буде застосовуватися до того об'єкта, в якому зареєстрований платник податків.

Якщо платник не згоден з нарахованими в повідомленні сумами, він повинен також звернутися в податкову для звірки даних, але не пізніше, ніж через два місяці після отримання повідомлення.

Нагадаємо, згідно з Податковим кодексом, квартири і житлові будинки, площа яких не перевищує 120 м. кв. і 250 м. кв. відповідно, не оподатковуються. Податок сплачується тільки за ті метри, які перевищують зазначені квадрати. Однак така пільга застосовується тільки до одного з об'єктів житлової нерухомості.

У разі необхідності малозабезпечені громадяни можуть платити податок частинами. Для нарахування розстрочення їм потрібно звернутися в податкові органи.

Податок на нерухомість сплачується авансовим внеском на весь рік. Однак платники, які протягом року, продали своє майно, мають право на повернення сплачених коштів понад норму. Їм потрібно подати відповідну заяву, в якій потрібно вказати спосіб перерахування коштів: поточний банківський рахунок, на погашення грошового зобов'язання за іншими платежами або повернення готівкою за чеком.

Протягом п'яти робочих днів Міндоходів готує відповідний висновок про повернення коштів і направляє його в Держказначейство, яке здійснює перерахування коштів.

Читайте також:

Мінфін запропонував замінити податок на нерухомість податком на розкіш

Мінфін запропонував нараховувати податок на житло із загальної, а не житлової площі

Податкова підрахувала, скільки українці заплатять нового податку на нерухомість

За матеріалами: ZN.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...