Євросоюз буде вимагати від України компенсації за зміну тарифів в рамках СОТ

12 лютого 2013 в 23:04

Єврокомісії доручено почати переговори з Україною щодо отримання повної компенсації в разі перегляду українською стороною зобов'язань за тарифами відповідно до правил СОТ.

wto.jpg
WTO/Jay Louvion
Рада Євросоюзу прийняла рішення доручити Єврокомісії почати переговори з Україною про отримання повної компенсації в разі перегляду українською стороною зобов'язань щодо тарифів за правилами СОТ. Про це йдеться у висновках Ради ЄС з економічних і фінансових питань, опублікованих на сайті Ради ЄС.

"Рада ухвалила рішення доручити Єврокомісії почати переговори з Україною, згідно зі ст. 28 Генеральної угоди з тарифів і торгівлі 1994 року, щодо отримання повної компенсації у разі будь-яких змін у зобов'язаннях України щодо тарифів", - говориться у висновках Ради ЄС.

Нагадаємо, у вересні 2012 року Україна повідомила держави-члени СОТ про свій намір переглянути свої зобов'язання відносно тарифів за правилами СОТ з метою активізації внутрішнього виробництва. Перегляд може торкнутися 370 тарифних ліній.

За словами міністра економічного розвитку і торгівлі Ігоря Прасолова, з точки зору України йдеться про немасштабні зміни в тарифних позиціях в районі 2,5%, оскільки, коли було укладено угоду з СОТ, йшлося про 12 тисяч тарифних позицій, а зараз Україна хоче переглянути лише 371.

Київ має намір домогтися перегляду митних ставок на техніку для промислового виробництва їжі, а також на побутову техніку: холодильник і пральну машину. Крім того, пропонується змінити експортні ставки на сільськогосподарську і ветеринарну техніку, а також ставки на легкові автомобілі (включаючи мікроавтобуси) і вантажну техніку. У таких умовах оренда мікроавтобуса тепер буде обходиться дорожче. У хімічній промисловості є намір переглянути ставки на карбонати.

У відповідності до статті 28 Генеральної угоди з тарифів і торгівлі (ГАТТ), Україна має платити за підвищення тарифів зниженням мита на інші товари.

Як мінімум 35 членів СОТ мають право вести переговори з Україною, в тому числі Європейський союз, США, Японія, Південна Корея, Австралія, Канада, Бразилія, Індія і Китай, і цей процес може тривати роки.

Якщо переговори не матимуть успіху, Україна може підняти тарифи в односторонньому порядку, залишивши для торговельних партнерів право підвищити власні тарифи.

Держави-члени Всесвітньої торговельної організації закликали Україну відкликати свою заявку на перегляд тарифних зобов'язань.

Читайте також:

США стурбовані наміром української влади підірвати міжнародну торгівлю

СОТ закликала Україну відмовитися від ідеї перегляду мит

Україна веде переговори про поліпшення умов приєднання до СОТ

Кабмін хоче знизити мита на морські делікатеси, яхти і автомобілі

За матеріалами: РБК-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...