Топ Новини

Європа здивована докорами Януковича у неучасті у газовій суперечці з Росією

11 лютого 2013 в 16:12

У Європейському енергетичному співтоваристві назвали "величезним непорозумінням" заяву Януковича про небажання ЄС допомагати Україні у суперечці з "Газпромом".

_yanukovich.jpg
uainfo.censor.net.ua
Європейське енергетичне співтовариство спростувало поширену українським керівництвом інформацію про те, що було запрошене до вирішення двосторонньої суперечки з російським "Газпромом" щодо 7 млрд доларів штрафних санкцій за недобір газу.

Про це йдеться в листі директора секретаріату Європейського енергетичного співтовариства (ЄЕС) Янеша Копача на ім'я президента України Віктора Януковича.

У своєму листі директор секретаріату поінформував президента, що Україна досі не запросила секретаріат до участі у двосторонній дискусії з Росією або українська сторона запросила хоч якусь допомогу чи дії для спрощення імплементації третього пакету.

В організації зазначили, що у цьому листі директор висловив своє здивування у зв'язку з розповсюдженою інформацією. У зв'язку з цим Копач висловив упевненість, що "відбулося велике непорозуміння". "Єдиний випадок, коли українське керівництво розкритикувало секретаріат ЄЕС, була участь Сербії у проекті "Південний потік", на яку секретаріат відреагував, пояснивши свою роль у рамках ЄЕС, зокрема, у плані забезпечення дотримання правил відповідно до зобов'язань Договору всіма, хто бере участь, і для всіх проектів на їхніх територіях", - пояснив він.

Директор секретаріату ЄЕС також стверджує, що "ані уряд, ані українські компанії досі не ініціювали процедуру для вирішення дискусії, яка пов'язана з цим проектом як безпосередньо, так і через секретаріат, використовуючи статтю 90 Договору". "Секретаріат - у вашому розпорядженні, у будь-який момент, коли Україна, як сторона, що бере участь, захоче залучити наших експертів у процес вирішення будь-яких проблем у вашій країні", - запевнив Копач.

Як повідомлялося, президент України Віктор Янукович на прес-конференції у Вільнюсі 6 лютого висловив своє незадоволення рівнем співпраці з Європейським енергетичним співтовариством. Крім того, він заявив, що з боку ЄЕС не було ніякої підтримки України у сфері її газових відносин з Росією за три роки членства України в ЄС, зокрема, у зв'язку з рахунком на 7 млрд доларів, виставленим "Газпромом".

Читайте також:

Україна звернулася до європейців з приводу штрафу від "Газпрому". У відповідь - мовчання

Янукович назвав суперечним штраф від "Газпрому"

ЄС поки не втручається в газовий конфлікт України з РФ, але сподівається на безперебійність транзиту

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.76
EUR 28.75
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...