Єврокомісія чекає від проекту "Ямал-Європа-2" дотримання енергетичного законодавства ЄС

11 квітня 2013 в 14:40

Європейське екологічне, конкурентне і внутрішнє законодавство (Другий і Третій енергопакети) на ринку енергетики повинні повністю дотримуватися, відзначають в Єврокомісії.

Єврокомісія вважає, що країни-учасники Євросоюзу вільні обирати пріоритети і проекти для енергетичної інфраструктури.

Про це DT.UA повідомив прес-аташе представництва ЄС в Україні Девід Стулік, коментуючи підписаний російським "Газпромом" і польським EuRoPol Gaz меморандум про будівництво газопроводу "Ямал-Європа-2".

Об'єкти енергетичної інфраструктури на території ЄС повинні відповідати законам ЄС. Європейське екологічне, конкурентне і внутрішнє законодавство (Другий і Третій енергопакети) на ринку енергетики повинні повністю дотримуватися", - відзначив Девід Стулік.

За словами прес-аташе, Європейська комісія не була поінформована щодо реалізації проекту "Ямал-Європа-2". "Ми не повинні бути інформовані про це точно так само, як і комерційні угоди між компаніями не повинні повинні доводитися до нашого відома, Європейської комісії", - підкреслив він.

Як зазначив Девід Стулік, у міжурядових угодах має бути відображено існуюче законодавство ЄС у сфері енергобезпеки і постачань газу.

Нагадаємо, 5 квітня у Санкт-Петербурзі був підписаний меморандум між "Газпромом" і EuRoPol Gaz (48% акцій володіє польська нафтогазова компанія PGNiG) щодо намірів будівництва газопроводу "Ямал-Європа-2" з Білорусі через Польщу у Словаччину в обхід території України.

Проте прем'єр-міністр Польщі Туск відмовився коментувати підписання меморандуму з "Газпромом", заявивши, що нічого про це не знає. Для польської влади реанімація проекту "Ямал-Європа-2" стала несподіванкою. У Польщі не виключають, що оголошення про розширення газопроводу "Ямал-Європа" є елементом торгу Росії з Україною.

Крім того, як відомо, єдиним підприємством, яке може будувати магістральні газопроводи в Польщі, є державна компанія Gaz-System. Влада Польщі звернула увагу, що рішення будувати другу гілку ямальського газопроводу - це суверенне рішення польського уряду, а не рішення "Газпрому" або будь-якого іншого уряду.

Читайте також:

Європа висунула вимоги до нової труби "Газпрому" в обхід України

Меморандум "Газпрому" з польською Europolgaz не передбачає будівництва газопроводу

Польщі не потрібен додатковий газ від "Газпрому"

За матеріалами: DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...