Єврогрупа не бачить потреби рятувати євро після референдуму в Італії – FT

Поділитися
Єврогрупа не бачить потреби рятувати євро після референдуму в Італії – FT Голова Єврогрупи не бачить причин втручатися і рятувати євро від падіння. © Pixabay
Дейсселблум вважає, що італійська економіка досить сильна, щоб впоратися з наслідками політичної кризи.

Європейські фінансові ринки відреагували "досить спокійно" на відмову виборців у Італії від проведення конституційних реформ. Тож Єврогрупа не планує жодних інтервенцій з метою зміцнити євро.

Про це, як повідомляє Financial Times сказав Єрун Дейсселблум, який очолює раду міністрів фінансів 17 країн, які використовують євро, на тлі того ранкового падіння євро і акцій європейських банків через відставку прем'єр-міністра Маттео Ренці.

За словами Дейсселблума, він переконаний у тому, що Рим має "сильні інститути", які зможуть впоратися з фінансовими наслідками референдуму. При цьому він висловив переконання, що італійські банки переживуть шторм.

"Якщо це і є реакція ринку, тому не схоже, щоб була потреба в будь-яких надзвичайних заходах", - сказав Дейсселблум, відповідаючи на питання, чи буде Європейський центральний банк рятувати євро перед зустріччю Єврогрупи в Брюсселі.

"Процес щодо деяких банків, у яких проблеми, потребує продовження і продовжиться. Італія – сильна економіка, одна із найбільших в єврозоні, це країна з сильними інститутами", - нагадав чиновник.

Нагадаємо, що після референдуму в Італії євро різко впав до долара.Після того, як прем'єр-міністр Маттео Ренці оголосив про свою відставку, падіння європейської валюти продовжилося. Курс євро становив 1,05 долара, опинившись на найнижчому з 2015 року рівні.

Нагадаємо, в неділю, 4 грудня, в Італії відбувся референдум щодо внесення змін до Конституції.

Згідно з даними екзит-полів, від 54 до 58% виборців проголосували "проти" конституційної реформи, тоді як "за" висловилися від 42% до 46%. Явка на референдумі перевищила 68%.

Урядовий проект реформи передбачав зміну порядку формування, суттєве скорочення чисельності, фінансування і повноважень Сенату. Це, на думку авторів законопроекту, повинно було б зробити уряд країни більш стабільним і полегшило б прийняття законів. Крім того, йшлося і про скорочення повноважень органів місцевого самоврядування, а також - про ліквідацію такої адміністративної одиниці як провінція.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі