Топ Новини

ЄС та Україна обговорять долю ГТС на початку травня. "Газпром" також запрошено

17 квітня 2013 в 12:18

Розіслано запрошення всім провідним компаніям, у тому числі і російському "Газпрому". На круглому столі буде обговорюватися питання модернізації ГТС, і побудови східноєвропейського хаба на території України.

У Брюсселі 3 травня відбудеться круглий стіл на тему модернізації української газотранспортної системи (ГТС), в якому братимуть участь всі три сторони - Європа, Україна і Росія. Про це повідомив міністр енергетики і вугільної промисловості України Едуард Ставицький на прес-конференції в Києві в середу, 17 квітня.

"Круглий стіл точно відбудеться 3 червня у Брюсселі за головуванням єврокомісара (Гюнтера) Еттінгера і моїм", - заявив Ставицький.

Міністр зазначив, що розіслано запрошення всім провідним компаніям, у тому числі і російському "Газпрому" для того, щоб обговорити питання модернізації української ГТС і побудови східноєвропейського хаба на території України.

Нагадаємо, домовленість про проведення круглого столу була досягнута ще 21 лютого, перед проведенням саміту Україна-ЄС. На той час планувалося, що він відбудеться "протягом найближчих чотирьох тижнів", проте кілька разів терміни переносилися.

На круглому столі Україна і ЄС повинні обговорити питання газотранспортного консорціуму. Зокрема, як раніше заявляв Ставицький, саме під час цього обговорення має бути конкретизовано формат консорціуму - буде він тристороннім (Україна-ЄС-Росія) або ж двостороннім (Україна-Росія), на чому наполягає російська сторона.

Читайте також:

Газотранспортна система України: на роздоріжжі

ЄС чекає конкретної пропозиції від України щодо консорціуму на базі ГТС

Україна розраховує вийти на результат переговорів з РФ щодо газу протягом двох місяців

Москва готова брати участь у консорціумі з ГТС тільки при відмові Києва від енергетичних правил ЄС

Переговори з Росією щодо ГТС ніхто не зупиняв, стверджує Ставицький: "Листування триває"

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
1 коментар
  • прадід 17 апреля, 17:29 Спочатку слід позбавитися успадкованого від СРСР порядку експорту російського газу через неросійський кордон України з ЄС. Всі покупці, які отримують газ із української ГТС, мають платити Росії єдину ціну газу на східному кордоні України з Росією, а держави ЄС повинні безпосередньо Україні платити за транзит і міжсезонне збереження газу. До злодійського збереження вже 21 рік згаданого успадкування засуджена Тимошенко не мала ніякого відношення. Може досить обкрадати своїх громадян через захмарну ціну газу тільки для України, через мізерну оплату Росією транзиту через Україну та через безоплатне міжсезонне збереження російського газу в українських ПГС та ще й звинувачувати у крадіжках газу. Відповісти Цитувати Поскаржитись
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...