Топ Новини

Єдина міжрегіональна митниця буде функціонувати по всій Україні вже до кінця літа – Мінфін

12 квітня в 12:21

З діючих сьогодні 27 діючих регіональних митниць буде збережено лише одну - міжрегіональну.

таможня граница
Мінфін хоче замінити 27 регіональних митниць однією
Державна фіскальна служба
Уряд ухвалив нову структуру митниці, згідно з якою юридичні особи на обласному рівні будуть ліквідовані, і по всій території України вже до кінця літа буде функціонувати єдина міжрегіональна митниця.

Про це у своїй статті для DT.UA пише радник міністра фінансів України Юрій Драганчук. За його словами, нещодавно було затверджено концепцію реформування ДФС, яка включає в себе 20 напрямків реформування митниці. На базі концепції уряд почав розробку детального плану її імплементації.

"Для ефективної реалізації концепції урядом було прийнято нову структуру митниці. З метою централізації функцій будуть ліквідовані юридичні особи на обласному рівні, і по факту з існуючих 27 митниць залишиться одна міжрегіональна митниця. Уже з 1 травня 2017 р. цей процес буде розпочато, і єдина міжрегіональна митниця функціонуватиме на всій території України вже до кінця літа", – йдеться в статті.

Як зазначає Драганчук, за статусом міжрегіональна митниця буде територіальним органом ДФС. Начальник митниці та заступники будуть призначені главою ДФС у відповідності з чинним законодавством про державну службу.

На рівні областей передбачається створення представництв центральної митниці. У той же час, на міському та районному рівнях будуть збережені митні пости з розширеними оперативними повноваженнями, безпосередньо підпорядковані центральній митниці.

"На практиці це виглядатиме так: на центральному рівні буде апарат митниці, до складу якого увійдуть департаменти, управління і відділи, що безпосередньо займатимуться реалізацією митної справи. Їх функціонал поширюватиметься на всю територію України. Водночас у структурі апарату митниці працюватимуть відокремлені відділи, що територіально розташовуватимуться в областях. Підпорядковуватись вони будуть за власною вертикаллю — керівнику профільного департаменту в апараті центральної митниці", – зазначає автор.

Крім цього, забезпечувати організацію діяльності обласних відділів буде керівник представництва міжрегіональної митниці в тій чи іншій області.

"Важливо, що всі митні пости, які діють на сьогодні, залишаються працювати і в новій структурі міжрегіональної митниці. Тому бізнес не відчує якогось дискомфорту чи кардинальних змін, адже, як і раніше, подаватиме декларацію, яка автоматично буде розподілена між працівниками відповідного митного поста", – йдеться в статті.

Читайте також: Після затримання Насірова на Одеській митниці сталася пожежа, комп'ютери відомства залили водою - Марушевська

Детальніше про реформування митниці читайте в статті Юрія Драганчука "Розімкнути корупційні ланцюги. Як і для чого буде реформовано митницю" у тижневику Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.76
EUR 28.75
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...