Топ Новини

ЄБРР значно погіршив прогноз зростання економіки України в 2013 році

21 січня 2013 в 14:51

Аналітики не бачать перспектив зростання ВВП, знизивши прогноз щодо нього з 2,5% до 1% в поточному році.

moneti монеты ввп
Андрій Товстиженко, DT.UA

Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) прогнозує зростання української економіки (валового внутрішнього продукту (ВВП) у 2013 році на 1%, тоді як у жовтні минулого року він очікував її зростання на 2,5%.

Банк також погіршив до нуля оцінку зміни ВВП країни за минулий рік, тоді як ще три місяці тому банк розраховував на її зростання на 1%.

Про це йдетья в огляді регіональних економічних перспектив, який банк оприлюднив у понеділок, 21 січня.

У ЄБРР пояснили, що на такий результат вплинуло уповільнення української економіки в останніх двох кварталах 2012 року, зокрема, прискорення спаду у промисловому виробництві у грудні.

У банку припускають, що в 2014 і наступних роках зростання може поновитися більш швидкими темпами, однак дуже важливо, щоб Національний банк проводив скоординовану монетарну політику відповідно до рекомендації Міжнародного валютного фонду.

"Економіка України була порушена як впливом складного зовнішнього середовища, так і внутрішньої політики невизначеності у деяких важливих областях", - відзначає ЄБРР в документі. На його думку, економіка України дуже залежить від єврозони, і події в ЄС будуть залишатися важливими для зростання країни і економічної стабільності.

Банк уточнює, що менший зовнішній попит і пригнічені ціни на сталь призвели до скорочення у машинобудуванні і металургії, а завершення значних державних інвестицій в інфраструктуру, пов'язане з Євро-2012, - до уповільнення будівництва. Окрім того виробництво продукції сільського господарства також знизилося в 2012 році після надзвичайно холодної зими, яка потім продовжилася дуже спекотним літом.

У той же час жвавий споживчий попит, викликаний зростанням реальної заробітної плати, допоміг зберегти зростання сектору роздрібної торгівлі, хоча він і сповільнився останнім часом.

"Хоча влада виконала деякі з умов програми МВФ 2010 року (включаючи параметричну пенсійну реформу), критичні заходи, необхідні для стабілізації газового сектору, у тому числі збільшення тарифів для домогосподарств, як і раніше стикаються з політичним опором", - вказує ЄБРР.

Він також відзначає, що для підтримки стабільності гривні у минулому році центральний банк проводив посилив монетарну політику і використовував поєднання валютних інтервенцій і адміністративних заходів, проте зростання кредитування приватного сектору зупинилося. Банк додає, що у 2012 році Національний банк втратив близько чверті міжнародних резервів, які тепер покривають менш ніж три місяці прогнозованого імпорту.

"Впровадження пакету соціальних витрат і заробітної плати перед жовтневими парламентськими виборами збільшило фіскальний тиск", - йдеться в огляді.

Як повідомлялося, на минулому тижні прогноз зростання економіки України в 2013 році погіршив також Світовий банк: у 2012 році - з 2% до 0,5%, у 2013 році - з 3,5% до 2,2%, в 2014 році - з 4% до 3,2%.

ВВП України у третьому кварталі 2012 року, за даними Держстату, впав на 1,3% у порівнянні з третім кварталом 2011 року, тоді як у першому кварталі зростання склало 2%, у другому - 3%.

Президент України Віктор Янукович з посиланням на оцінки уряду оцінив зростання економіки країни в цілому за 2012 рік на рівні до 1%, тоді як в бюджет 2012 року закладався показник 3,9%.

Держбюджет-2013 побудований на прогнозі зростання ВВП 3,4%.

Читайте також:

Світовий банк спрогнозував девальвацію гривні до 8,7 грн/$

Для отримання грошей від МВФ, Україні доведеться довести реалістичність держбюджету

The Wall Street Journal "поховала" інвестиційну привабливість України

 

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...