ЄБРР оцінив рівень проблемних кредитів в Україні в 30%

Поділитися
ЄБРР оцінив рівень проблемних кредитів в Україні в 30% ЄБРР нарахувала близько 30% проблемний кредитів в Україні
Зміна законодавства сприятиме вирішенню питань проблемних кредитів.

За оцінками Європейського банку реконструкції і розвитку рівень проблемних кредитів у банківській системі України близько 30%. Про це повідомив в ході прес-конференції директор ЄБРР в країнах Східної Європи і Кавказу Франсіс Маліж, передають "Українські новини".

"В Україні рівень проблемних кредитів становить близько 30%. Це дуже високий рівень і ми працюємо з НБУ, "Незалежною асоціацією банків" і НАБУ над заходами з проведення фінансової реструктуризації", - сказав він.

Він нагадав, що новий закон про фінансову реструктуризацію, в розробці якого допомагали ЄБРР і Світовий банк, дає кредиторам і позичальникам можливість реструктурувати їх кредитні угоди з допомогою добровільної позасудової процедури.

"Це по-справжньому революційна процедура, яка сприятиме вирішенню питань проблемних кредитів, відсоток яких в Україні один з найвищих у Європі. Вона надає учасникам ринку вкрай необхідний позасудовий механізм реструктуризації і сприяє збереженню робочих місць та відновлення господарської діяльності компаній", - підкреслив представник ЄБРР.

Нагадаємо, що ЄБРР є найбільшим міжнародним фінансовим інвестором в Україні. З початку діяльності в країні в 1993 році банк взяв на себе зобов'язання щодо надання майже 12,1 млрд євро в рамках 380 проектів.

Повідомлялося, що директор Європейського банку реконструкції та розвитку в Україні Шевки Аджунер розраховує на зростання інвестицій банку в реалізацію проектів в Україні у 2017 році до EUR 1 млрд.

Також, Нацбанк хоче залучити іноземних інвесторів купувати проблемні кредити українських банків.

На думку експертів, безповоротні кредити компаніям "Lauffer", агрохолдинг "Креатив", ТРЦ "Гулівер", групі компаній Allseeds", видані "Ощадбанком" та іншими держбанками - причина високої інфляції в Україні.

Також експерти вважають, що Фонд гарантування вкладів фізосіб не може ефективно контролювати права вимог за кредитами, так як не є професійним кредитором.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі