Топ Новини

ЄБРР надасть 300 млн євро на безпеку АЕС України

13 березня 2013 в 07:55

Фінансування призначено для підвищення надійності і ефективності реакторів, а також зміцнення незалежного органу регулювання.

Європейський банк реконструкції і розвитку буде брати участь у реалізації комплексної програми підвищення безпеки енергоблоків українських АЕС, що знаходяться в експлуатації, шляхом надання кредиту на суму 300 млн. євро. Відповідне рішення про виділення кредитних коштів Рада директорів ЄБРР прийняла 12 березня.

"Унаслідок виконання цієї програми українські АЕС будуть приведені у відповідність з міжнародними стандартами безпеки згідно з керівництвом МАГАТЕ", - йдеться в повідомленні ЄБРР.

У банку відзначають, що даний проект на сьогодні є для банку найбільшим кредитним проектом у сфері ядерної безпеки, який передбачає до 87 заходів щодо підвищення проектних рівнів безпеки, включаючи заміну важливих для безпеки обладнання систем, модернізацію систем управління та контролю, а також організаційні заходи щодо поліпшення управління аваріями. Модернізація повинна бути виконана до кінця 2017 року.

У цілому програма оцінюється в 1,4 млрд. євро, ще 300 млн. євро надасть Європейське співтовариство з атомної енергії.

"Роблячи внесок у реалізацію цієї життєво важливої програми, ЄБРР не тільки грає важливу роль у здійсненні заходів щодо підвищення безпеки, але і проявляє відповідальність як надійний довгостроковий партнер України. Наша участь у даному проекті відповідає політиці банку в енергетичній сфері, яка передбачає інвестиції в підтримку безпеки експлуатованих атомних енергоблоків", - заявив керуючий директор ЄБРР у сфері енергетики і природних ресурсів Ріккардо Пуліті.

Нагадаємо, Кабінет міністрів визнав за доцільне залучення НАЕК Енергоатом кредиту в обсязі 600 млн. євро у ЄБРР та Європейського співтовариства з атомної енергії для реалізації комплексної програми підвищення безпеки українських АЕС.

Читайте також:

Бойко побачив прогрес у переговорах з Росією щодо енергетики

"Ядерне" лобі зміцнює атомну залежність України від Росії

Україна позичить 600 млн євро для безпеки АЕС

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...