Топ Новини

Ярошенко попросив Януковича ветувати зміни до ПК у частині повернення ПДВ при експорті зерна

2 листопада 2011 в 21:45
Міністр фінансів України Федір Ярошенко звернувся з листом до президента Віктора Януковича з проханням застосувати право часткового вето до нещодавно прийнятих Верховною Радою змін до Податкового кодексу, а саме до поправки про поновлення відшкодування зернотрейдерам ПДВ при експорті зерна.
zerno_008.jpg
mriya.net

Як стало відомо ZN.UA, таке прохання Ф.Ярошенко аргументував тим, що повернення ПДВ призведе до непрямих втрат бюджету у розмірі більше 5 млрд грн, оскільки це, у свою чергу, не узгоджується із зобов'язаннями перед МВФ щодо скорочення дефіциту держбюджету.

За словами обізнаного джерела ZN.UA, обговорювався також і інший варіант скасування прийнятої Радою 20 листопада 236-ї поправки до урядового законопроекту №8521 про внесення змін до Податкового кодексу щодо спрощеної системи оподаткування. Так, закон пропонувалося підписати в цілому, і вже після цього внести до Ради нові зміни, які скасували б цю поправку. Однак, враховуючи те, наскільки серйозно зернотрейдери пролобіювали серед депутатів повернення ПДВ, скасування цієї поправки після набуття нею чинності виглядає вельми нереалістично. Нагадаємо, що за цю поправку авторства народного депутата Юрія Литвина (Народна партія, Блок Литвина) проголосували 280 депутатів.

Цією поправкою запропоновано абзац другий пункту 15 розділу ХХ ПК доповнити словами "окрім операцій з вивезення у митному режимі експорту таких культур, сільськогосподарськими підприємствами виробниками і підприємствами, які безпосередньо придбали такі зернові культури у сільськогосподарських підприємств-виробників, які обкладаються нульовою ставкою податку на додану вартість (ПДВ)".

Раніше з аналогічним проханням до В.Януковича від імені найбільших світових зернотрейдерів, представлених в Україні, звернулася Американська торгова палата. У відкритому листі на адресу президента вона просить ветувати зміни до ПК у частині повернення з 1 січня 2012 роки практики відшкодування ПДВ при експорті зернових, оскільки це створює непрозорі переваги для окремих гравців ринку.

Нагадаємо, що скасування нульової ставки ПДВ на операції експорту зерна набуло чинності з 1 липня 2011 року. Зазначимо, що в тому форматі скасування ПДВ без компенсаторних механізмів вдарило по аграріям, а не по тому, на кого його було націлено.

 

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...