Яресько не виключає, що значна частина боргів України належать оточенню Януковича

Відео
Поділитися
Яресько не виключає, що значна частина боргів України належать оточенню Януковича Яресько не підтвердила, але і не спростувала інформацію про те, що частина боргів України в руках Януковича. Ілюстрація © kmu.gov.ua
Міністр фінансів пояснила, що не знає напевне, хто власник українських цінних паперів, які можна купувати і продавати.

Міністр фінансів України Наталія Яресько не виключає, що 90% боргів України можуть належати так званій "сім'ї" колишнього президента Віктора Януковича.

Про це вона сказала під час інтерв'ю "ТСН.Тиждень". На питання журналістів, чи правдива інформація про те, що 90% українських боргів можуть бути в руках оточення президента-втікача, Яресько відповіла, що "все це можливо, тому що ці облігації можна купувати-продавати".

"Вони на Ірландській біржі продаються. Я не можу знати, хто є бенефіціарним власником", - пояснила міністр фінансів.

Уточнюючи, яка частка боргових зобов'язань України належить РФ, вони сказала, що в руках сусідної країни один євробонд на 3 мільярди доларів, який був випущений у грудні 2013 року.

"А поза цим є маленькі частини, які тримають різні російські фонди", - розповіла міністр додавши, що ці боргові зобов'язання також підлягають реструктуризації.

В цьому ж інтерв'ю Яресько запевнила, що технічний дефолт не вплине на банківську систему і кишені українців. Міністр також зазначила, що призупинення платежів може відбутися тільки по групі зовнішніх кредитів, що підлягають реструктуризації, однак мова не йде про призупинення будь-яких інших платежів - внутрішніх або банківських.

Напередодні Яресько підтвердила "теоретичну можливість дефолту в липні, пояснив це тим, що Приватні кредитори України протягом трьох місяців відмовляються йти назустріч Києву реструктуризації боргу, незважаючи на всю складність поточного становища України.

Комітет кредиторів підтвердив очікувану зустріч з Мінфіном України і МВФ на наступному тижні у Вашингтоні. Згідно з домовленостями з МВФ, Київ повинен заощадити понад $ 15 млрд за 4 роки, у тому числі в нинішньому році - $ 5,2 млрд. Зараз Мінфін наполягає на списання приблизно 40% основної суми боргу з більш ніж $ 23 млрд за єврооблігаціями. У свою чергу кредитори категорично не погоджуються на списання боргів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі