Топ Новини

Янукович зобов'язав митницю збільшити збори на 7 млрд грн за рахунок боротьби з корупцією

16 березня 2012 в 16:42
На митниці говорять, що перевиконати план податкових надходжень цілком реально, якщо не допускати до «розмитнення» корумпованих посередників.
Tamozhnya__10-1.JPG
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Президент Віктор Янукович дав старт кампанії з наведення порядку в митній політиці, а річний план Держмитниці зі збирання податків збільшено на 7 млрд. грн. Про це ZN.UA повідомив високопоставлений співробітник митниці.

Як раніше  повідомляло ZN.UA, основною проблемою імпортно-експортної політики в Україні була фактична тінізація цілих сегментів імпорту так званими модними фірмами. Привілейовані брокерські контори, що працювали в тісному контакті з Держмитницею, СБУ та кримінальними угрупованнями, накрутили ціни на «розмитнення» до позахмарних висот. Обов’язкові послуги посередника при поставці товарів широкого вжитку і господарських товарів становили до 60% від суми оформлення вантажу.

За словами високопоставленого працівника митниці, нині ситуація змінюється радикально: «Скомандувано аж згори — закрити всі «офіси» «модних фірм». Якщо місяць тому за контейнер китайського ширвжитку довелося б заплатити 25 тис. дол. офіційних платежів до бюджету, а 30 тис. дол. — перерахувати на рахунки призначеного тобі посередника, то тепер завдання конкретне — платежі мають іти тільки в бюджет. І жодних прокладок та посередників. Отже, починаючи з березня, офіційні платежі з контейнера ширвжитку становитимуть 55 тис. дол. І ця ставка зростатиме. Можна очікувати, що вже в червні митниця доведе збори з контейнера у бюджет до 80 тис. дол».

«Із кордону зняли не тільки кримінальних посередників, а й посередників у погонах. Припинено тотальний «шмон» та здирництво з боку СБУ. Митникам сказали: хлопці, ось ваша зарплата офіційна, ось вам доплати на таку-то скромну суму. Але ваш бізнес на затримці контейнера, на вивантаженні-завантаженні вже не пройде. Якщо хтось наважиться гальмувати контейнер, щодо якого зроблено легальні платежі, — вилетить із роботи», - відзначило джерело.

За словами митника, вже зараз у чергу на звільнення поставлено багато начальників середньої ланки митниці.

«Керівництво митниці поставило завдання впровадити до кінця року пілотний проект електронного документообігу з цифровим підписом, завдяки якому більшості суб’єктів ЗЕД взагалі не доведеться контактувати з чиновниками — оформлення документів відбуватиметься через Інтернет. Тобто саму ймовірність корупційних контактів буде зведено до нуля», - пояснило джерело.

За його словами, збільшення плану зі зборів до бюджету на 7 млрд. для митниці, за умови дотримання нових правил гри, жодної проблеми не становитиме: «Якщо буде скасовано пільги, митниця зможе дати не менше 10 млрд. за рік. Саме під ці завдання Калетніку дали Митний кодекс, який він форсував у парламенті».

Подробиці читайте в свіжому номері «Дзеркала тижня. Україна» в статті Юрія Бутусова «Митниця здає «добро». Янукович міняє тінь на рейтинг».

Читайте також:

Юру Єнакіївського позбавляють одеської «прописки»?

Термін оформлення не повинен перевищувати двох годин


Хорошковський пообіцяв вибити з податкової і митниці 20 млрд грн

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...