Топ Новини

Янукович засумнівався у намірах уряду створити єдиний інтернет-портал адмінпослуг

6 вересня 2011 в 14:00
Зважаючи на постійне зростання обсягів платних адмінпослуг і при цьому фактичну відсутність контролю за тим, куди йдуть отримані кошти, підприємства-паразити продовжують збагачуватися на безсиллі держави. Тому в Україні має бути якомога швидше створено єдиний державний інтернет-портал адміністративних послуг.
goss_docs_650-430_znua.JPG
Андрій Товстиженко, DT.UA

Відповідне доручення президент України Віктор Янукович дав уряду сьогодні, 6 вересня, під час засідання Комітету з економічних реформ.

«Необхідно забезпечити створення єдиного державного Інтернет-порталу адміністративних послуг, аби люди, суспільство, підприємці чітко усвідомлювали, де самодіяльність чиновників, а де чітко затверджені за державою повноваження», - сказав В.Янукович.

Він підкреслив, що ще на попередньому засіданні Комітету було домовлено про негайний початок роботи - проте досі прогресу в цьому напрямку немає. (Нагадаємо, що створення такого інтернет-порталу ще у травні ц.р. анонсував перший віце-прем'єр Андрій Клюєв. Тоді він зазначав, що реформа системи адміністративних послуг йде «важко, але впевнено»).

«Не припинена практика делегування госпрозрахунковим підприємствам владних повноважень щодо надання адміністративних послуг. Підприємства-паразити продовжують збагачуватися на безсиллі держави», - зазначив В.Янукович.

Голова держави звернув увагу на продовження практики надання адмінпослуг держпідприємствами окремих міністерств і відомств. «У мене також виникають сумніви у серйозності намірів уряду розібратися з цією проблемою. Ніхто не думає про фінансові розрахунки, які виникнуть з позбавленням підприємств права надавати адмінпослуги і перекладанням цих повноважень на органи державної влади», - сказав В.Янукович.

Президент також відзначив постійне зростання обсягів надання платних адмінпослуг за різними напрямами і при цьому фактична відсутність контролю за цільовим використанням отриманих коштів.

«До Державного бюджету потрапляє лише незначна частина надходжень. У більшості випадків вони стають джерелом, як то кажуть, «сірих» бюджетів органів влади та підконтрольних їм установ, повноваження з їх витрачання належать до «виключної компетенції» керівників відомств. А цього не можна взагалі терпіти», - підкреслив президент.

Голова держави доручив Прем'єр-міністру почати повноцінну інвентаризацію всіх послуг для їх чіткого розмежування на адміністративні та господарські звичайні.

«Давайте визначимось щодо долі кожної адмінпослуги - має вона право на подальше існування чи ні», - сказав В.Янукович.

 

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...