Топ Новини

Янукович вимагає віддати виробництво бланків для адмінпослуг у державні руки

15 червня 2012 в 15:37
Для уникнення ризиків зловживань та неефективного витрачання бюджетних коштів, президент вважає за необхідне застосувати в даному випадку додаткові механізми державного регулювання.
podpis_docs_document_goss_DSC7212.JPG
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Відповідно до частини другої статті 94 Конституції президент України Віктор Янукович повернув зі своїми пропозиціями для повторного розгляду парламентом закон «Про адміністративні послуги», автором якого сам і є.

Про це повідомила прес-служба глави держави в п'ятницю, 15 червня. Нагадаємо, що даний закон Верховна Рада ухвалила в другому читанні і в цілому 17 травня цього року.

Пропозиції Януковича серед іншого стосуються запровадження додаткових механізмів державного регулювання виробництва бланків документів, зокрема суворої звітності, які використовуються держорганами при наданні адмінпослуг.

Так, президент пропонує встановити, що виробляти такі бланки дозволено тільки на державних підприємствах, перелік яких встановлює Кабінет міністрів.

Янукович нагадує, що цим законом закупівлі бланків документів суворої звітності виводяться з-під дії закону про держзакупівлі, а замість цього до них застосовується державне регулювання цін. Однак, зазначає президент, при цьому в законі не передбачено альтернативного механізму контролю за ефективністю витрачання бюджетних коштів.

"Це створює ризики зловживань під час здійснення відповідних закупівель, неефективного витрачання бюджетних коштів, додаткових бюджетних витрат і обмеження, спотворення конкуренції і, як наслідок, ризики встановлення розміру адміністративного збору без урахування його соціального і економічного значення, порушення прав та інтересів фізичних і юридичних осіб у сфері надання адміністративних послуг", - зазначено в повідомленні.

"Для уникнення таких ризиків вбачається доцільним застосування в даному випадку додаткових механізмів державного регулювання", - йдеться далі.

"Враховуючи викладене, пропоную визначити, що діяльність, пов'язана з виготовленням бланків документів, зокрема суворого обліку, які використовуються органами виконавчої влади, іншими державними органами для оформлення результатів надання адміністративних послуг (крім власних бланків цих органів), здійснюється виключно державними підприємствами, установами та організаціями. Також вважаю за необхідне встановити, що на продукцію суб'єктів, що закуповується для надання адміністративних послуг, встановлюються відповідно до закону державні ціни", - підсумував президент.

Читайте також:

Янукович заявив про ліквідацію 12 тис. підприємств, які надавали «вигадані» адмінпослуги

Надавати адмінпослуги будуть за допомогою персональних електронних карток

Янукович засумнівався в намірах уряду створити єдиний інтернет-портал адмінпослуг

Мін'юст на адмінпослугах заробляє 271 млн грн на рік

Кабмін міняє схему розподілу коштів від надання адмінпослуг

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...