Топ Новини

Янукович схвалив створення зони вільної торгівлі з СНД

9 серпня 2012 в 15:15
Через цілих дев'ять місяців, після численних суперечок, Україна нарешті провела всі необхідні процедури і тепер приєднається до зони вільної торгівлі в рамках СНД. Затягування з ратифікацією договору загрожувало посиленням санкцій з боку Москви.
sng.jpg
obozrevatel.com

Президент України Віктор Янукович підписав закон № 5193-VI про ратифікацію Договору про зону вільної торгівлі (ЗВТ) між державами-учасниками СНД.

Про це повідомила прес-служба глави держави в четвер, 8 серпня.

Нагадаємо, Верховна Рада ратифікувала угоду 30 липня.

Порошенко: Затягування створення зони вільної торгівлі з СНД загрожувало санкціями Росії

Головними перевагами для України цього договору, як відзначили в прес-службі президента, є:
- зобов'язання не збільшувати ставки мит для товарів, які було вилучено з режиму вільної торгівлі;
- зобов'язання держав-учасників СНД не застосовувати нові обмеження;
- встановлені терміни скасування вилучень з імпорту;
- фіксація положення почати процес скасування експортних мит;
- рішення торгових суперечок у площині механізмів і процедур, прийнятих СОТ.

Як повідомлялося, реалізація Договору про зону вільної торгівлі в рамках СНД має позитивно вплинути на українську економіку.

Зокрема, приріст ВВП очікується на рівні 2,5%, або близько 37,5 млрд грн. Додатковий приріст доходів державного бюджету може скласти близько 9,4 млрд грн на рік.

"У результаті проведених розрахунків у розрізі основних видів економічної діяльності після набуття чинності договору про зону вільної торгівлі держав-учасниць СНД можна очікувати додаткове зростання обсягів випуску: сільського господарства - на 3,86%; харчової промисловості - на 3,36%; легкої промисловості - на 3,11%; металургійного виробництва та виробництва готових металевих виробів - на 4,2%; хімічної та нафтохімічної промисловості - на 4,75%; машинобудування - на 7,19%", - йдеться в тексті.

"Збільшення обсягів випуску у всіх ключових видів економічної діяльності в разі створення зони вільної торгівлі позначиться на діяльності сфери послуг: торгівля додатково отримає 3,01% обсягу випуску галузі, транспорт - 2,87%", - наголошується в документі.

Серед основних переваг укладення Договору про ЗВТ називаються:
- фіксація зобов'язань з незбільшення ставок мит для товарів, що виключаються з режиму вільної торгівлі;
- закріплення в міждерждоговорі зобов'язань про незастосування нових обмежень у взаємній торгівлі; встановлення термінів скасування вилучень з імпорту;
- Фіксація положення про скасування експортних мит; скорочення кількості угод про торговельно-економічні відносини з країнами СНД;
- Рішення торгових суперечок в площині механізмів і процедур, прийнятих у СОТ.

Як відомо, 18 жовтня 2011 року в Санкт-Петербурзі керівники урядів країн СНД, зокрема  прем'єр України Микола Азаров, підписали договір про зону вільної торгівлі в рамках Співдружності.

Кабінет міністрів зі свого боку схвалив цей документ ще 9 листопада минулого року, і передав до Верховної Ради. Проте до цього часу парламент (зокрема, президентська фракція) був не готовий ратифікувати договір.

Зазначимо, що саме президент України Віктор Янукович ще в кінця грудня 2011 року виступив з ініціативою синхронної ратифікації договору про ЗВТ країнами-учасницями СНД.

Проте Держдума РФ, так і не дочекавшись України, ратифікувала договір про ЗВТ у рамках СНД 20 березня.

Згодом Янукович заявив, що в українських юристів виникли «дрібні процедурні питання», при цьому спрогнозувавши, що вони незабаром будуть дозволені і договір буде ратифіковано найближчим часом.

Зокрема, в України були зауваження до Договору, які полягають у нерівності умов, що стосуються введення торгових обмежень країнами Митного союзу та іншими членами Співдружності. Нерівні умови визначені доповненням №6 до документа.

Читайте також:

Рада схвалила створення зони вільної торгівлі з СНД

Україна не зможе суміщати зони вільної торгівлі з СНД і Євросоюзом, - посол ЄС

Україна розраховує на створення зони вільної торгівлі з СНД без обмежень

 

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...