Янукович схвалив передання ліквідації проблемних банків від НБУ до Фонду гарантування вкладів

19 березня 2012 в 14:35
Ліквідацією проблемних банків буде займатися Фонд гарантування вкладів фізосіб. Функції нагляду за такими банками залишені за НБУ.
_DSC3121.JPG
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Президент України Віктор Янукович у понеділок, 19 березня, підписав закон №4452-VI "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб". Про це повідомляє прес-служба голови держави.

Нагадаємо, Верховна Рада України прийняла відповідний законопроект №9342 23 лютого, проголосувавши 239 картками народних депутатів.

Відповідно до закону, функції реформування та нагляду за проблемними банками та їхня ліквідація передається від Національного банку (НБУ) Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО).

Закон передбачає, що НБУ буде продовжувати виконувати функції з банківського регулювання і пруденційного нагляду. НБУ буде продовжувати застосовувати всі існуючі заходи впливу, у тому числі призначення куратора, як це визначено у Законі "Про банки і банківську діяльність", окрім введення тимчасової адміністрації або призначення ліквідатора.

У той же час, ФГВФО буде здійснювати комплекс дій, пов'язаних з виведенням з ринку неплатоспроможних банків найменш витратним шляхом. Законом вводяться поняття «проблемного банку» і «неплатоспроможного банку».

До «проблемних» НБУ буде відносити банки, в яких присутній хоча б один з критеріїв. Це зниження регулятивного капіталу та/або нормативів капіталу на 10% за місяць; невиконання банком вимоги вкладника або кредитора протягом 5 днів; системне порушення банком законодавства про відмивання доходів; подання недостовірної звітності; систематичне незабезпечення управління ризиками. Окрім того, НБУ зможе встановити додаткові критерії. При цьому рішення про визнання установи проблемною є банківською таємницею. Після цього банку дається до 180 днів для усунення порушень, інакше НБУ визнає його «неплатоспроможним» і передасть ФГВФО. Підставою для цього також стануть зниження регулятивного капіталу або нормативів капіталу до однієї третини мінімально дозволеного рівня, а також невиконання банком 10% своїх зобов'язань протягом 10 днів. І вже ФГВФО буде призначати тимчасового адміністратора і санувати установу.

Читайте також

Кабмін: Фонд гарантування вкладів поки не готовий до розширення сфери відповідальності

Банкіри: Перерозподіл функцій між НБУ та Фондом гарантування вкладів нічого не дасть


Світовий банк: Банки повинні робити різні внески у ФГВФО - залежно від ризикованості свого бізнесу

ФГВФО за рахунок ліквідації банків компенсує лише мізерну частку від своїх витрат

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...