Топ Новини

Янукович розпорядився зняти Україну з "газової голки" Росії

22 серпня 2011 в 15:48
Президент України Віктор Янукович доручив до кінця 2011 року вжити заходів щодо запобігання негативного впливу на економіку України значного зростання ціни на імпортований природний газ.
gas_komforka_09_web.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA
 Відповідне доручення підписане главою держави 22 серпня і опубліковане на його офіційному інтернет-сайті.
 
Виконання доручення має спричинити зменшення споживання природного газу і підвищення рівня енергетичної безпеки держави з метою забезпечення конкурентоспроможності українських товарів на світових ринках.
 
Зокрема, В. Янукович дав розпорядження прем'єр-міністру України Миколі Азарову забезпечити:
 
- До 1 жовтня 2011 року розроблення та внесення в установленому порядку на розгляд Верховної Ради України законопроекту про введення обов'язкового обліку виробленої, що транспортується, розподіленої і фактично спожитої теплової енергії.
 
В термін до 1 листопада 2011 року:
 
- Внести зміни до Державної цільової економічної програми енергоефективності та розвитку сфери виробництва енергоносіїв з відновлювальних джерел енергії та альтернативних видів палива на 2010-2015 роки і Енергетичну стратегію України до 2030 року зі зменшення обсягів використання природного газу та збільшення обсягів використання альтернативних видів палива;
 
- Удосконалити порядок використання коштів державного бюджету на виконання Державної цільової економічної програми енергоефективності та розвитку сфери виробництва енергоносіїв з відновлювальних джерел енергії та альтернативних видів палива на 2010-2015 роки, з наданням пріоритету проектам, що спрямовані на зменшення споживання природного газу;
 
- Затверджено план заходів щодо збільшення питомої ваги вітчизняних рідких та газоподібних вуглеводнів в енергетичному балансі України на 2011-2012 роки;
 
До 31 грудня 2011 року - розробити додаткові заходи щодо стимулювання впровадження енергоефективних технологій та економного споживання енергетичних ресурсів, виробництва альтернативних видів палива, зокрема, шляхом залучення на ці цілі міжнародної технічної допомоги, інвестицій і кредитних ресурсів іноземних інвесторів;
 
Крім того, необхідно буде "постійно" проводити заходи, спрямовані на формування в суспільстві свідомого ставлення до необхідності економного споживання енергоресурсів, зокрема природного газу.
 
Також В. Янукович дав доручення віце-прем'єру Клюєву А., міністру ЖКГ О. Близнюку, міністру енергетики та вугільної промисловості Ю. Бойко, міністру фінансів Ф. Ярошенку, прем'єру Криму та головам міських міськдержадміністрацій Києва та Севастополя в строк - 1 жовтня 2011:  проведення енергетичного аудиту суб'єктів господарювання, що здійснюють виробництво, транспортування та постачання теплової енергії споживачам, і за його результатами вжити заходів щодо підвищення рівня енерогоефективності діяльності таких суб'єктів та скорочення ними споживання природного газу у виробництві тепла, зокрема шляхом заміни природного газу альтернативними видами палива .
 
Також в термін до 1 жовтня 2011 року А. Клюєву, Ю. Бойку прем'єру Криму та головам міських міськдержадміністрацій Києва та Севастополя забезпечити проведення перевірок готовності суб'єктів господарювання, які використовують природний газ як основний вид палива, до переходу на використання резервних видів палива та за результатами вжити заходів щодо усунення виявлених недоліків.
 
Також головам Київської та Севастопольської МДА доручено протягом 2011-2012 років активізувати роботу із залучення коштів з позабюджетних джерел, у тому числі коштів міжнародних організацій, для оптимізації системи теплопостачання населених пунктів шляхом закриття нерентабельних або модернізації об'єктів комунальної теплоенергетики, впровадження когенераційних установок, будівництва в разі необхідності нових котельних за новітніми ресурсозберігаючими технологіями, використання сучасних видів теплоізоляції і попередньо ізольованих труб при ремонті теплових мереж, освітлення індивідуальних теплових пунктів.
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...