Янукович пропонує підвищити ставку пенсійного збору при купівлі дорогих автомобілів

31 серпня 2012 в 16:16
Янукович вніс до Ради законопроект, яким запропонував ввести різну ставку пенсійного збору, що сплачується при першій покупці машини, але не стягується при подальшому перепродажі. Крім того, визначати розмір доходу від продажу транспортного засобу не можна буде на рівні нижче, ніж його середньоринкова або ж оціночна вартість.
avto564564.jpg
tovstyzhenko.com

Президент України Віктор Янукович пропонує ввести прогресивну ставку збору на обов'язкове державне пенсійне страхування (пенсійний збір) при покупці автомобілів.

Це передбачено його законопроектом "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення оподаткування при відчуженні транспортних засобів" № 11122 від 30 серпня 2012 року, який зареєстровано у Верховній Раді.

Нагадаємо, на сьогодні ставка пенсійного збору при відчуженні транспортних засобів становить 3%. Його платить виключно кінцевий покупець, а не продавець.

- Янукович зобов'язав покупців авто платити 3% на пенсійне страхування

Відповідно до законопроекту, пропонується залишити чинну на сьогодні ставку збору (3%), якщо об'єкт оподаткування не перевищує 165 прожиткових мінімумів для працездатних громадян (181,83 тис. грн), а також встановити ставку пенсійного збору на рівні 4%, якщо об'єкт оподаткування становить 165-290 прожиткових мінімумів працездатних осіб (181,83-319,58 тис. грн), 5%, якщо об'єкт оподаткування перевищує 290 прожиткових мінімумів.

Згідно з пояснювальною запискою до законопроекту, даним документом скасовується сплата пенсійного збору при другій та наступних реєстраціях транспортних засобів.

Також законопроектом встановлюється ставка мита за посвідчення договорів відчуження автомобілів на рівні 5 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (85 грн). Нагадаємо, на сьогодні це 1% суми договору.

Також пропонується визначати розмір доходу від продажу легкового автомобіля, мотоцикла, мопеда, виходячи з ціни, зазначеної в договорі купівлі-продажу, але не нижче середньоринкової вартості транспортного засобу або не нижче його оціночної вартості.

Нагадаємо, раніше Янукович підписав закон № 4911-VI, яким визначено, що платниками збору на обов'язкове державне пенсійне страхування є підприємства, установи та організації, а також фізичні особи, які набувають право власності на легкові автомобілі, крім випадків забезпечення автомобілями інвалідів згідно із законодавством та успадкування легкових автомобілів за законом.

Читайте також:

Реальні «кровосісі»

Китайська Geely відновить збирання авто в Україні

У Верховній Раді запропонували скасувати обов'язкову автоцивілку

Податкова обкладе українців збором з купівлі валюти

 

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...