Топ Новини

Янукович підписав закон про податкові пільги для IT-галузі

2 листопада 2012 в 15:32
Від спочатку запропонованих пільг після "сита" Ради і поправок президента залишилося небагато, але достатньо. Держпідтримка буде проявлятися, в першу чергу, у встановленні особливого режиму оподаткування.
depozitariy_30.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Президент України Віктор Янукович підписав закон № 5450-VI "Про державну підтримку розвитку індустрії програмної продукції". Про це в п'ятницю, 2 листопада, повідомила прес-служба глави держави.

Верховна Рада прийняла зазначений закон з поправками президента 16 жовтня. Сфера дії закону поширюється на суб'єктів господарювання індустрії ПЗ. Держпідтримка буде проявлятися, зокрема, у встановленні особливого режиму оподаткування. Передбачаються й інші методи держпідтримки, які будуть розроблятися Держінформнауки і затверджуватися Кабміном.

Україна не змогла потрапити в сотню IT розвинених країн

Цей закон разом із законопроектом № 9744 формують пакет проектів про пільговий режим для IT-галузі. Парламент прийняв обидва документи 24 травня у другому читанні і в цілому. Однак 21 червня президент Віктор Янукович повернув ці проекти на повторний розгляд. Представники ІТ-індустрії заявили про те, що президента ввели в оману з приводу фінансових наслідків і стратегічних цілей податкового експерименту в галузі.

 6 липня Верховна рада прийняла один із законів для IT-галузі (законопроект 9744) з поправками, запропонованими президентом Віктором Януковичем. Зміни стосуються податку на доходи фізосіб, зайнятих в IT, порядку скасування ПДВ і проведення перевірок, а також правил отримання пільг. 31 липня президент підписав закон N5091-VI "Про внесення змін до розділу XX" Перехідні положення "Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування суб'єктів індустрії програмної продукції".

У червні глава держави направив свої пропозиції до законопроекту № 8267. Головне зауваження стосується пункту про запровадження на 10 років (з 1 січня 2013 року до 31 грудня 22 року) пільгової ставки єдиного внеску на соціальне страхування для суб'єктів IT-індустрії. Президент запропонував відмовитися від цього пункту, враховуючи потенційні збитки Пенсійного фонду та обмеження прав громадян на соціальний захист.

Таким чином, з пільг залишилися відміна ПДВ і 5%-вий податок на прибуток підприємств з 2013 року.

Читайте також:

Тігіпко побачив, що Україні не вистачає програмістів

Податкові пільги для легпрому не змінили ситуацію в галузі

Кабмін розмірковує про скасування пільг при оподаткуванні імпорту ліків

 

Теги
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...