Топ Новини

Янукович наказав Азарову переписати бюджет під свої соціальні ініціативи

15 березня 2012 в 15:38
Доручення Януковича стосуються озвучених ним раніше масштабних соціальних програм-підвищення пенсій, повернення вкладів Ощадбанку колишнього СРСР, а також забезпечення населення доступним житлом.
yanukovich.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Президент України Віктор Янукович доручив Кабінету міністрів забезпечити підготовку та внесення на розгляд Верховної Ради законопроектів, що стосуються змін до Держбюджету-2012 та деяких інших законодавчих актів.

Як повідомляє прес-служба глави держави, відповідне доручення Янукович дав прем'єр-міністру Миколі Азарову з метою послідовного проведення державної соціальної політики щодо підвищення стандартів життя людей.

Уряд має передбачити заходи щодо забезпечення з 1 травня 2012 року:

 - Проведення перерахунку пенсій, призначених та перерахованих до 2008 року, із застосуванням показника середньої зарплати на одну застраховану особу в цілому в Україні за 2007 рік, з якої сплачено страхові внески;

 - Встановлення розміру підвищення до пенсій членам сімей померлих інвалідів війни на рівні 42% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;

 - Збільшення розмірів підвищень до пенсій відповідним категоріям учасників війни, що передбачено законом, з 10% до 15% і з 15% до 20%;

 - Збільшення державної допомоги працездатним малозабезпеченим особам, які здійснюють догляд за психічно хворими, до розміру мінімальної зарплати;

Також мають бути підвищені розміри пенсій, призначені відповідно до закону «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»: з 1 липня - на 10%, з 1 вересня - на 10%, з 1 січня 2013 на 10,5%;

Йдеться також про підвищення розміру щорічної разової грошової допомоги, передбаченої законом «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», що виплачується в 2012 році: інвалідам війни І групи - до 2 тис. 200 грн, II групи - до 1 тис. 920 грн, III групи - до 1 тис. 720 грн.

Крім того, йдеться про скасування в 2012 році рівня забезпечення прожиткового мінімуму (гарантований мінімум) для осіб, які втратили працездатність, та інвалідів, а також поетапного скасування рівня забезпечення прожиткового мінімуму, встановленого для дітей.

Також до 1 вересня 2012 протезами і колісними кріслами мають бути забезпечені всі інваліди з захворюваннями опорно-рухового апарату, які цього потребують.

Йдеться, крім того, про спеціалізоване медичноме лікування громадян, інвалідність яких пов'язана з Чорнобильською катастрофою; будівництво (придбанні) житла для цієї категорії осіб, інвалідів війни, інвалідів зору та слуху, передбачивши видатки на ці цілі відповідно до обгрунтованих потреб.

Також мають бути передбачені видатки за окремою бюджетною програмою на реабілітацію хворих на ДЦП дітей.

Йдеться і про компенсацію громадянам, які вкладали гроші в Ощадбанк і держстрахування, а також в низку державних фінансових зобов'язань СРСР.

Крім того, мова йде про необхідність збільшення витрат за відповідною бюджетною програмою на 269 млн грн на створення сучасних перинатальних центрів у регіонах України.

Йдеться також про функціонування механізму здешевлення вартості іпотечних кредитів для забезпечення доступним житлом громадян.

Згідно з дорученням, до 30 березня уряд має забезпечити підготовку та внесення на розгляд ВР законопроекту про забезпечення громадян гідною роботою. У проекті необхідно, зокрема, передбачити стимули для роботодавців, що дає роботу молоді, інвалідам, особам передпенсійного віку, іншим незахищеним категоріям населення.

Кабмін також повинен вжити заходів щодо вдосконалення роботи соціальних служб, повного охоплення їх послугами найбільш незахищених категорій населення.

До 20 квітня уряд має вжити заходів для посилення соціальної справедливості в сфері оподаткування, зокрема, забезпечити підготовку та внесення в парламент проекту закону про внесення змін до Податкового кодексу щодо введення податку на багатство.

До 2 квітня уряд має вжити заходів щодо спрощення та здешевлення процедур, пов'язаних з реєстрацією (перереєстрацією) або зняттям з обліку транспортних засобів.

Президент також доручив віце-прем'єр-міністру - міністру соціальної політики Сергію Тігіпку забезпечити поетапне - з квітня 2012 року - осучаснення призначених у минулі роки страхових виплат потерпілим від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань.

Читайте також:

«Вітіну тисячу» всім і одразу забрати не вийде

Янукович оприлюднив прейскурант на передвиборні «хабарі» виборцям

Нацбанк обіцяє не включати "друкарський верстат" для реалізації передвиборних обіцянок Януковича


Економіст: Обіцянка Януковича про повернення вкладів Ощадбанку СРСР нездійсненна

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...