Топ Новини

Янукович: Країна стала заручником підпису однієї людини

26 грудня 2011 в 06:28
Влада докладає всіх зусиль, щоб ціна на газ для громадян України не підвищувалася. Про це президент України Віктор Янукович заявив в інтерв’ю програмі «Вечори з Віталієм Коротичем», повідомила прес-служба президента.
yanukovich__17.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

«Ми сьогодні робимо все для того, щоб не піднімати тарифи на газ для населення», – підкреслив Глава держави. 

Президент вкотре зауважив, що у зв’язку з невигідними газовими контрактами, підписаними у 2009 році, Україна платить за газ непомірно високу ціну.

«Ми два роки поспіль платимо непідйомну  ціну за газ. Країна стала заручником підпису однієї людини», – сказав глава держави.

Україна й надалі будуватиме свої зовнішньополітичні відносини, виходячи з принципу національного прагматизму.  

«Ми з повагою ставимося до наших партнерів. Але завжди в основі взаємин лежить наш національний інтерес... Ми не повинні допустити, щоб наші інтереси хтось ігнорував. Ми повинні з нашими партнерами працювати так, щоб в основі цих відносин була взаємоповага», – підкреслив В. Янукович. 

Президент наголосив на важливості економізації зовнішньої політики України та у цьому контексті -  подальшому поглибленні двостороннього співробітництва з партнерами в  світі.

«Я не бачу сьогодні іншого шляху, ніж активізація двосторонніх відносин... Якщо ця політика буде успішною, якщо вона буде спрямована на зростання економіки, це даватиме позитиви людям, які живуть в нашій країні. Ми це добре розуміємо», – зазначив глава держави.

«Щоб ми мали можливість суттєво вирішувати соціальні питання, треба суттєво піднімати рівень економіки. За нашими розрахунками, зростання ВВП повинно бути не менше 6% щорічно. Краще – більше», - сказав В.Янукович. Він звернув увагу на тенденцію щодо покращення цього показника протягом останніх років: у 2010 році зростання ВВП склало 4,2%, цього року становитиме близько 5%.   

Президент наголосив, що Україна продовжить рухатися шляхом зростання економіки, і до цієї роботи мають бути готові кваліфіковані кадри. «Якщо не буде руху вперед і не буде напруженої праці – не буде нічого. Я не вірю, що без великої праці можна чогось досягти», - сказав В.Янукович.  

Нинішньої ситуації у газовій сфері можна було б легко уникнути, якби українська влада розпочала врегулювання газового питання з Росією у 2010 році, коли стало зрозуміло, що добровільне врегулювання проблеми ціни на газ із «Газпромом» не виходить і, швидше за все, не вийде. Про це у своїй статті для ZN.UA пише адвокат, колишній представник НАК «Нафтогаз України» у суді у справі Юлії Тимошенко Ігор Кость.

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...