Топ Новини

Янукович хоче додатково ввести плату за видобуток марганцевих та уранових руд, а також деяких сортів вугілля

3 липня 2012 в 12:48
Це значно збільшить обсяг доходів бюджету, що забезпечить Україні еквівалентну плату за масштабну експлуатацію її надр, вважає президент.
coal_ugol-1.jpg
mtu.gov.ua

Президент України Віктор Янукович пропонує розширити перелік корисних копалин, за видобуток та реалізацію яких справляються рентні платежі. Відповідна ініціатива міститься в посланні глави держави до Верховної Ради, текст якого роздано народним депутатам у вівторок, 3 липня.

Ренту пропонується стягувати з видобутку залізорудної сировини (ЗРС), марганцевої руди, уранової руди, жирних сортів коксівного вугілля, руди кольорових металів тощо.

"Це значно збільшить обсяг доходів бюджету, що забезпечить Україні еквівалентну плату за масштабну експлуатацію її надр", - наголошується у документі.

Нагадаємо, що у даний час рентні платежі стягуються за видобуті в Україні нафту, газ і газоконденсат. Окрім того, існують платежі за користування надрами для видобутку корисних копалин.

Раніше глава держави зазначав, що ресурсні та екологічні податки в Україні занижені.

Згідно з документом, фіскальна функція групи ресурсних та екологічних платежів (збори за спеціальне використання природних ресурсів, збір за забруднення навколишнього середовище і рента на корисні копалини, що видобуваються на території країни) реалізована в Україні не повною мірою.

У країнах Євросоюзу, де експлуатація природних ресурсів менш інтенсивна, ніж в Україні, надходження від ресурсних та екологічних податків складають близько 4% ВВП, а в окремих державах - до 15%, тоді як в Україні цей показник ледве перевищує 1% ВВП.

Нагадаємо, раніше Янукович схвалив 7-14-кратне збільшення розміру ренти за видобуток газу і нафти з українських надр, проти чого протестували як Міненерго під керівництвом Юрія Бойка, так і представники іноземного бізнесу в Україні.

Читайте також:

«Партизанська боротьба з нафтогазовою здобиччю»

6 млрд грн за допуск іноземних компаній до шельфу витратять на соцініціатіви Януковича

У Держгеонадрах переконані, що через 2,5-3 роки взаємини на ринку газу стануть ринковими

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...