Топ Новини

Янукович - Азарову і Клюєву: У когось полетить голова, якщо Україна не встигне продати квоти за Кіотським протоколом

15 вересня 2011 в 10:02
Президент України Віктор Янукович попереджає прем'єр-міністра України Миколи Азарова та першого віце-прем'єра Андрія Клюєва про відповідальність за виконання програми за Кіотським протоколом.

Про це голова держави заявив на засіданні Ради регіонів у Києві четвер, 15 вересня.

"Андрій Петрович (А.Клюєв - ред.), Микола Янович (Азаров - ред.), разом, найближчим часом я застерігаю вас, якщо буде зірвано у нас Кіотську програму, у когось полетить голова. Застерігаю: подивіться уважно по кожному регіону, як працює цей механізм. Переконаний, що нас це не задовольняє", - сказав зокрема В.Янукович.

Говорячи про роль місцевих органів влади щодо виконання Україною міжнародних зобов'язань, В.Янукович оголосив вимогу активної участі у вирішенні даної програми регіональним керівникам.

Нагадаємо, що тільки буквально днями Кабінет міністрів України доручив Державному агентству екологічних інвестицій передати одиниці скорочення викидів (парникові квоти) на 6,712 млн тонн країнам-покупцям - Великобританії, Іспанії та Швейцарії.

Окрім того 7 вересня Кабмін також розпорядився передати квоти на 7,5 млн тонн викидів низці держав та уповноважених ними покупців (31,732 тис. тонн парникових газів буде передано Нідерландам, 527,934 тис. тонн - Швейцарії, 569,778 тис. тонн - Великобританії).

Зазначимо, що цього року Україна ще жодного разу не продавала квоти за Кіотським протоколом. Значна їх частина була успішно реалізована попереднім урядом Юлії Тимошенко.

Раніше підрозділ ООН із забезпечення виконання Кіотського протоколу прийняв попереднє рішення, у разі остаточного прийняття якого Україні можуть тимчасово заборонити торгувати квотами на викиди парникових газів.

Кіотський протокол прийнято в Кіото (Японія) 12 грудня 1997 року. У ньому визначено порядок і принципи спільного виконання зобов'язань зі скорочення парникових викидів шляхом укладення спеціальних угод між сторонами протоколу. Він набув чинності 16 лютого 2005 року.

 

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.76
EUR 28.75
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...