Топ Новини

Янукович, як і раніше, розраховує на співпрацю України з Митним союзом у статусі спостерігача

5 квітня 2013 в 13:54

Україна продовжує відстоювати свої позиції, згідно з якими вона могла б співпрацювати з МС як спостерігач.

Виктор Янукович
Віктор Янукович
www.3dsmodels.com

Україна розраховує отримати статус спостерігача у Митному союзі і потім приступити до розгляду низки документів щодо участі у роботі об'єднання, заявляє президент Віктор Янукович.

"Україна як спостерігач може почати процес розгляду положень МС, а їх прийнято понад 200, всі ці положення потребують проходження внутрішньодержавних процедур і вимагають часу. Україна, отримавши статус спостерігача, може отримати доступ до цих документів, і ми почнемо їх розглядати", - сказав Янукович на зустрічі з прем'єром Казахстану Серіком Ахметовим.

За його словами, Україна продовжує відстоювати свої позиції, згідно з якими вона могла б співпрацювати з МС як спостерігач.

"Особливу стурбованість у нас викликає процес врегулювання відносин з Митним союзом. Наші останні пропозиції, які я озвучив у Москві на зустрічі з президентом Росії, про те, щоб ми знайшли формат наших відносин. Ми його бачимо на даному етапі як формат спостерігача", - сказав Янукович.

Президент підкреслив: "Ми виступаємо за те, щоб знайти взаємоприйнятні рішення, які б розширювали наші можливості і створювали можливості для вільного просування наших товарів і послуг".

Він сподівається, що такі можливості будуть знайдені найближчим часом.

Янукович також зазначив: "Економічна криза, яка зараз є у світі, торкнулася практично всіх країн. Він сьогодні змушує нас шукати можливості для пом'якшення наслідків економічної кризи. Тому протиприродним виглядає процес у торговому протистоянні".

За його думку, у цьому процесі втрати несуть обидві сторони - Україна і країни Митного союзу.

"Ми повинні стежити за тим, щоб вирівнювати торговельний баланс між нашими країнами, щоб не було негативного сальдо торговельного балансу, що безпосередньо впливає на золотовалютні резерви", - сказав глава держави.

"Тому обмеження з одного боку змушують іншу сторону вводити такі самі обмеження", - підкреслив президент України.

Він також зазначив, що Україна не хотіла б допустити таку ситуацію.

Нагадаємо, раніше російська сторона на різних рівнях вже відкидала пропозицію Києва співпрацювати в рамках Митного союзу форматі "3+1", який передбачав часткову участь України в цьому об'єднанні.

Читайте також:

Дата та місце зустрічі Януковича з лідерами країн Митного союзу поки не визначені

Митний союз підвищив мита на імпорт молочної продукції

Росія не погоджується на "половинний" статус України в Митному союзі

Україна і Митний союз: проблеми інтеграції

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...