Янукович погодився підвищити тарифи на газ і урізати пільги заради кредиту МВФ

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Янукович погодився підвищити тарифи на газ і урізати пільги заради кредиту МВФ Янукович погодився підвищити тарифи на газ і урізати пільги заради кредиту МВФ
Для стабілізації держфінансів керівництво країни схвалило ряд непопулярних рішень, зокрема, підвищення тарифів на газ, ліквідацію пільг для населення та бізнесу, ослаблення курсу гривні до долара. "Підсолодити" такі жорсткі заходи повинно урізання видатків на утримання чиновників.

На спеціальній нараді у президента Віктора Януковича, що відбулася незабаром після його переговорів з російським колегою Володимиром Путіним, було прийнято ряд принципових рішень, які раніше стримували прогрес у переговорах з Міжнародним валютним фондом.

За інформацією ZN.UA, в ході наради, де також були присутні прем'єр-міністр Микола Азаров, перший віце-прем'єр Сергій Арбузов і міністр фінансів Юрій Колобов, глава української держави дав добро на реалізацію не вживаних ним раніше заходів одразу за декількома принциповими пунктами.

Перший і ключовий з них - глава держави погодився на значне (до 60%) підвищення тарифів на газ для населення. Правда, не для всіх споживачів, а для тієї їх частини, яка споживає понад 3,5 тис. кубометрів газу на рік. Проект нової тарифної сітки вже підготовлений до Національної комісії, що здійснює регулювання у сфері енергетики (НКРЕ). Внесення відповідних змін до старої постанови Кабінету міністрів планується затвердити найближчої середи.

Крім цього в уряді розроблена ціла програма зі стабілізації бюджету, в рамках якої передбачені одразу кілька складових. Перший пункт: жорстка ревізія податкових пільг для бізнесу, а також закриття офшорних лазівок для великого бізнесу шляхом імплементації прийнятого минулого літа закону про трансферне ціноутворення.

Другий пункт: ревізія існуючих соціальних пільг, яка потенційно може принести десятки мільярдів гривень для економії держбюджету, але до останнього часу відкладалася через очевидну загрозу для електоральних рейтингів. У цьому контексті вельми симптоматично виглядає заява Януковича, датована середою, 30 жовтня, про те, що тільки чверть соціальної допомоги сьогодні прямує за належною адресою - малозабезпеченим або незахищеним категоріям громадян.

Однак ліквідація пільг для населення та бізнесу навряд чи може бути адекватно сприйнята в суспільстві без адекватних заходів з урізування витрат на утримання державного апарату. Схоже, у президента це усвідомлюють, оскільки в переліку запланованих заходів стабілізації держфінансів - урізання видатків на утримання держапарату майже на 19 млрд грн, що буде означати дуже жорстку економію практично для всіх відомств і по всій вертикалі.

Що ж стосується вимоги МВФ про забезпечення більшої курсової гнучкості, то й тут раніше непорушна позиція перших осіб держави готова до коригування. За інформацією ZN.UA, Янукович дав добро на теж давно очікуване розширення коридору коливань курсу гривні до долара - при цьому верхня його межа визначена на рівні 8,5 грн за долар.

Факт розробки вищезазначеної програми підтвердив і МВФ, випустивши 31 жовтня за підсумками роботи останньої місії в Києві спеціальний прес-реліз. У ньому серед іншого повідомляється, що уряд України розробляє "пакет пропозицій щодо економічної політики, спрямований на коригування зовнішньоекономічних дисбалансів та активізацію економічного зростання".

На думку місії МВФ, щоб ліквідувати слабкі ланки і відновити економічне зростання, необхідний комплекс всеосяжних і заслуговуючих на довіру реформ. У цей комплекс "рекомендується" включити "заходи щодо забезпечення зростання гнучкості обмінного курсу, доповнені політикою щодо зміцнення фінансового сектору, амбітні зусилля з консолідації фіскальної ситуації, підвищення внутрішніх тарифів на енергоресурси, а також реалізацію комплексних структурних реформ, спрямованих на поліпшення бізнес-клімату та підтримку економічного зростання".

Подробиці читайте в свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна" у статті Юрія Сколотяного "Паски доведеться затягнути. Всім?". !zn

Читайте також:

Банкова готується ліквідувати низку податкових пільг, щоб "залатати дірку" в бюджеті

МВФ рекомендував Україні скоротити персонал і зарплату в бюджетному секторі

Євросоюз домовляється з МВФ про екстрену допомогу Україні

Україна повернула МВФ велику частину боргу

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі