Топ Новини

Янукович допустив безпрецедентний прокол, змовчавши про погрози дефляції, - експерт

12 січня 2013 в 15:20

На думку екс-голови ради НБУ, дефляція минулого року - це не стільки благо, скільки відображення загальноекономічної стагнації, падіння обсягів ВВП, омертвіння ділової активності.

yanukovich 29786.jpg
Віктор Янукович
president.gov.ua
Зафіксована за підсумками 2012 року дефляція 0,2%, яку президент Віктор Янукович назвав найважливішим досягненням економіки, насправді є відображенням падіння ВВП і омертвіння ділової активності.

Про це в інтерв'ю ZN.UA заявив екс-радник президента з питань макроекономіки (1994-2005), екс-голова ради НБУ (2000-2005) Анатолій Гальчинський.

"Не лише теорією, але і багаторічною світовою економічною практикою доведено, що оптимальною для перехідної економіки, що структурно реформується, є інфляція в межах 4-6%. Китай, Туреччина, Індія підтверджують це. У зв'язку з цим дефляція минулого року - це не тільки і навіть не стільки благо, це відображення загальноекономічної стагнації, падіння обсягів ВВП (за 11 місяців - 98,7%), промисловості та будівництва, омертвіння ділової активності", - відзначив Гальчинський.

"Президент був зобов'язаний акцентувати увагу саме на цій, зворотній стороні, медалі та пов'язаних з нею виклики. Він цього не зробив. Мені довелося десять років працювати радником президента з макроекономіки, тому можу з упевненістю стверджувати: подібних ситуацій в оцінках економічних результатів не допускалося", - підкреслив він.

Експерт нагадав, що в 2002 році дефляція разом з уповільненням зростання ВВП послужила приводом для серйозних сутичок на рівні не тільки НБУ і уряду, але і президента.

"Економіка - це живий організм, що розвивається, що володіє рефлексивною реакцією. Її необхідно відчувати. Влада повинна навчитися розмовляти з економікою, розуміти її, вчасно реагувати на подібного роду колізії. Цього нинішні керівники робити не вміють", - вважає Гальчинський.

Подробиці читайте в свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна" в інтерв'ю Анатолія Гальчинського.

Читайте також:

Україна є єдиною країною світу, що не подолала кризу 2008-2009 років, - експерт

Кабмін затвердив песимістичний макропрогноз-2013: зростання ВВП на 2,5%, інфляція - 6,1%

Азаров пообіцяв зростання цін у 2013 році

За матеріалами: DT.UA
Теги
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
4 коментаря
  • Володимир 23 января, 23:06 ... Відповісти Цитувати Поскаржитись
  • sanitar 13 января, 10:31 "Pavel ... *** любой может - а что-то сделать -ааа нееет это же работать нужно - а !эксперты! не работают !" Це точно. Але перш, ніж бризкати слиною, треба навчитися читати: екс-радник президента з питань макроекономіки (1994-2005), екс-голова ради НБУ (2000-2005). Чи цього недостатньо? А щодо "поуправлять" країною - то вже, здається, докерувалися. Цим маркшейдерам треба ж було зпочатку вивчити економічний словник, перш ніж говорити про економіку. Тенденція до омертвіння економічної активності є кроком до політичної стагнації та соціальної деградації. Хоча, вочевидь, треба дійти дна, доки останні бовдурі не розувіряться в чудесах цих "професіоналів". А чи буде шанс повернути цього економічного воза у зворотньому напрямі? Відповісти Цитувати Поскаржитись
  • Констанжогло 13 января, 03:02 Дефляция конечно - зло. Но смотря какова методика подсчета. Если поменять методику расчета инфляции, расширив её большим количеством товаров, изменить вес старых позиций - то глядишь и не будет уже дефляции. Вот падение темпа роста ВВП в 2012 - это однозначно плохо. Відповісти Цитувати Поскаржитись
  • Pavel 13 января, 01:19 А кто сказал - что этот человек эсперт! в новостях постоянно пишут - эксперты и т.д. так пусть сядут и поуправляют страной ... срать любой может - а что-то сделать -ааа нееет это же работать нужно - а !эксперты! не работают ! Відповісти Цитувати Поскаржитись
Loading...
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...