Топ Новини

Янукович не визнав потрібним зобов'язати ФДМ звітувати перед Радою

4 січня 2012 в 14:03
Президент України Віктор Янукович підписав ухвалений парламентом закон про Фонд державного майна (ФДМ).
fond_derj_mayna_fgi_gdm__web.jpg
Андрій Товстиженко

Нагадаємо, Верховна Рада прийняла цей документ 9 грудня 2011 року.

Згідно з законом, ФДМ несе відповідальність перед президентом України і в діяльності керується Конституцією, законами, актами президента і Кабінету міністрів України, а також дорученнями президента і прем'єр-міністра.

Особливості спеціального статусу ФДМ, згідно з законом, визначаються Конституцією і законами України, актами президента і полягають в особливому порядку призначення на посаду і звільнення з посади голови Фонду держмайна.

Закон також встановлює, що Фонд держмайна щомісячно надає президентові України, Кабінету міністрів інформацію про хід виконання Державної програми приватизації. Крім того, ФДМ щокварталу надає главі держави Верховній Раді і Кабінету міністрів аналітичну довідку про роботу і хід виконання Державної програми приватизації. Крім того, щорічно президентові Верховній Раді і Кабінету міністрів Фонд надає звіт про роботу і хід виконання держпрограми приватизації.

Згідно з законом, ФДМ очолює голова який за згодою Верховної Ради призначається на посаду і звільняється з посади президентом країни. У глави ФДМ, згідно з законом, є перший заступник і заступник. Вони призначаються на посаду відповідно до пропозицій голови ФДМ за поданням прем'єр-міністра і звільняються з посади президентом.

Нагадаємо, що під час ухвалення законопроекту в Раді, у депутатів до законопроекту були деякі питання. Зокрема, вони вимагали додати в закон ще і парламентський контроль. Проте в ході голосування в другому читанні парламентська більшість відмовилася підтримати відповідні поправки. "Верховна Рада існує для галочки, щоб освятити, те, що подане (урядом) - обурено прокоментував тоді хід голосування спікер парламенту Володимир Литвин.

Таким чином, ФДМУ не підзвітний і не підконтрольний Верховній Раді.

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...