Топ Новини

Власники МАФів у Києві заробляють 2 млрд грн на рік

6 квітня 2013 в 17:35

Бюджети всіх рівнів отримують від кіосків копійки, а контролюючі органи закривають очі за щомісячні конверти "кеша".

kiosk_maf_4503.JPG
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Мафи в Києві перетворилися в самостійну сферу економіки. Їх оборот становить близько 10 млрд грн, а чистий прибуток - близько 2 млрд грн в рік. Про це пише в своїй статті в ZN.UA Юрій Бутусов.

Як зазначає автор, обороти кіосків у столиці вже давно можна порівняти з оборотами найбільших роздрібних мереж. Власники МАФів малюють арифметику свого бізнесу так: кіоск стає прибутковим, якщо його оборот перевищує 4-5 тисяч дол. на місяць. Цим забезпечується нижня межа рентабельності. При розміщенні на великих транспортних вузлах - біля станцій метро насамперед, кіоски можуть здійснювати продажі і на 200-300 тис. на місяць.

"Однак проведемо розрахунки виходячи з мінімальних показників. Прибуток власника МАФа в місяць складає в середньому близько 1 тис. дол. Таким чином не буде перебільшенням дати таку оцінку: київські МАФи генерують за рік торговельний оборот близько 10 млрд грн, чистий прибуток становить близько 2 млрд грн", - говориться в матеріалі.

Київський феномен масового поширення МАФів полягає не просто в жахливій забудові міста, а в повній втраті контролю за діяльністю кіосків з боку держави і ухиленням від сплати місцевих податків і зборів. Встановлення МАФів прямо заборонене, але влада на всіх рівнях демонстративно ігнорує закон. Бюджети всіх рівнів отримують від кіосків копійки, а найчастіше не отримують нічого - а контролюючі органи закривають очі за щомісячні конверти "кешу", резюмує автор.

Докладніше читайте в матеріалі Юрія Бутусова "Мафія - хвороба і діагноз ціною в 10 мільярдів!" у свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна".

Читайте також:

zn За час боротьби з незаконними МАФами в Києві їх число подвоїлося

zn Рейтинг власників МАФів у Києві: представники прокуратури, міліції і депутати

У Раду внесено законопроект про заборону продажу в кіосках алкоголю і сигарет

ЗМІ: Половина київських кіосків працює без дозволу

 

За матеріалами: ZN.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
1 коментар
  • KryveOzero 6 апреля, 18:15 Чим нижче розвиток економіки, тим більше ларьків, ларьочків та подібних торгівельних точок. Встановлені в переходах метро, на зеленій зоні... Вони гортають готівковий оборот і звісно ні копія не дають бюджету. Ще окремо хочу сказати про розкладки прямо на землі просрочених, або майже просрочених продуктів. Наприклад така точка є напроти універсаму Харків (Фуршет) . Років 5-6 назад я дзвонив в Дарницьку райдержадміністрацію про такі торгові місця і вони десь поділись, а тепер та нечисть знов продає контрафактну продукцію і ми знов скотились в ці скотьскі часи бандюхана і бєспрєдєла... Що ж буде далі? Будемо мовчати = нам АМБЕЦЬ. Відповісти Цитувати Поскаржитись
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...