Власник "Газ Україна" об'єднає енергетичні активи в одну компанію

Поділитися
Власник "Газ Україна" об'єднає енергетичні активи в одну компанію © rush.org.ua
Новоспечений олігарх Сергій Курченко у рамках розширення своєї бізнес-імперії створює енергетичний холдинг - "Східно-європейську паливно-енергетичну компанію" (СЄПЕК).

Засновник групи компаній ДК "Газ Україна" Сергій Курченко об'єднає свої енергетичні активи у холдинг "Східно-Європейська паливно-енергетична компанія" (СЄПЕК). Про це повідомили у прес-службі компанії у четвер, 28 січня.

До СЄПЕК увійдуть структури, які здійснюють реалізацію зрідженого газу, нафтопродуктів, природного газу, а також мережі АЗС та АГНКС, інші профільні активи.

"Формування СЄПЕК відбувається в рамках реструктуризації бізнесу Сергія Курченка і є першим кроком на шляху до створення великої багатопрофільної енергетичної компанії, яка буде здійснювати виробничу, торгову та інвестиційну діяльність на території України, Росії, Білорусі, Казахстану, а також країн Центральної Європи", - наголошується у прес-релізі.

ДК "Газ Україна" спеціалізується на торгівлі зрідженим природним газом, нафтопродуктами і товарами для нафтогазової галузі. Контролює близько 150 АЗС у всіх регіонах країни. Основним акціонером ДК "Газ Україна" є Сергій Курченко, який не так давно став власником футбольного клубу "Металіст" (Харків), викупивши його за 300 млн дол. у колишнього власника Олександра Ярославського.

Як писало "Дзеркало тижня. Україна", компанія ТОВ "Газ Україна 2020", що входить у групу Курченка "Газ Україна", підозрюється в причетності до контрабандних постачань нафтопродуктів через систему митних ліцензійних складів. За оцінками автора статті "Хто вкрав дороги" Романа Іванченка, обсяг постачань нафтопродуктів компанією "Газ Україна 2020" склав 608,3 тис. тонн високооктанових бензинів і майже 80 тис. тонн дизпалива. Автор зазначає, що прокручений за вказаними периферійним станцій обсяг бензину - тобто 688,3 тис. тонн палива - складає понад 80% від різниці між ввезеним і розмитненим бензином (при зіставленні даних митниці та "Укрзалізниці"), яку "не помітив" Ігор Калєтнік ще будучи головою Митниці. Таким чином, цей обсяг також складає дві третини від розміру акцизної "діри", яку обчислив Мінфін - близько 3 млрд грн.

"Все це дозволяє стверджувати, що якщо дана структура і не є безпосередньо оператором контрабандних постачань, то вже точно є видимою частиною цієї схеми, потягнувши за яку можна було б отримати назовні всю конструкцію", - пише Іванченко, відзначаючи, що при цьому ані митниця, ані СБУ з Генпрокуратурою, ані Податкова служба і міліція не бачать в цьому необхідності.

ZN.UA також повідомляло, що "Газ Україна" домовляється про купівлю нафтопереробного заводу - Одеського НПЗ - у російського "Лукойла", а також про придбання часток у нафтовидобувних активах в інших країнах. !zn

Читайте також:

Новий власник "Металіста" мільйонер Сергій Курченко розширює свою бізнес-імперію

"Газ України 2020" може бути задіяна у схемі контрабандних постачань бензину в Україну

"Газ Україна" купує у "ЛУКОЙЛа" Одеський НПЗ

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі