Топ Новини

Влада засекретила дані про половину тендерів

4 березня 2013 в 11:06

Влада приховала державні закупівлі від зайвої цікавості українців.

dengi glaza goszakupki mudriy-001.jpg
- колаж ZN.UA

У січні-лютому 2013 року у "Віснику державних закупівель" були опубліковані дані про тендери на загальну суму 66,41 млрд грн. Це вдвічі менше, ніж за цей же період 2012 року, - тоді були опубліковані дані про тендери на суму 133,26 млрд грн, йдеться в дослідженні "Наших грошей".

Різке падіння опублікованих даних про тендери сталося після набуття чинності закону про виведення з-під дії закону про держзакупівлі закупівель держпідприємств, які здійснюються за їхні власні кошти.

Цей закон був розроблений Кабміном, прийнятий Верховною Радою і остаточно підписаний президентом Віктором Януковичем у серпні 2012 року.

- Янукович "освятив" виведення держзакупівель в тінь

Таким чином, в 2013 році більше не публікують дані про свої закупівлі низка великих компаній, таких як "Київміськбуд" (тендери на 3,26 млрд гривень в 2012 році), "Дарницький вагоноремонтний завод" (3,37 млрд гривень) та інші.

Всього у 2012 році у "ВДЗ" були опубліковані дані про тендери на 520,2 млрд грн. У 2011 році обсяг держзакупівель склав 335 млрд грн.

У лютому 2013 року в парламенті зареєстровано законопроект №2207, яким пропонується зобов'язати державні підприємства звітувати про всі свої закупівлі. Автори законопроекту із трьох опозиційних фракцій пропонують, щоб підприємства публікували дані про предмет і ціну закупівлі, а також про постачальника. При цьому законопроект не зобов'язує держпідприємства повертатися до тендерних процедур, від яких вони були звільнені у 2012 році.

Читайте також:

Тендери в Україні. З широко закритими очима

Група Януковича отримала кожну 4-ту гривню на "вугільних" держтендерах

Україна витрачає близько 200 млрд грн на закупівлі на тендерах з одним учасником

Грузія заощадила $ 200 млн завдяки введенню електронних тендерів

Наші гроші
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
1 коментар
  • ОпозиціяПрокинься 4 марта, 12:09 Щоб збудувати українську ДЕРЖАВУ(яку вже 20 років розкрадають ) потрібно: Провести люстрацію діючої влади (парламент,АП,СБУ,ГПУ,МВС,уряд,суди); Гаранту забезпечити імпічмент ; Відновити графу «національність» в паспорті; Зарплата депутатів ВР мусить залежати від наслідків діяльності (2000 грн); Працюючим – обгрунтовану заробітну плату; Заборонити антиукраїнські партії ( ПР,КПУ,..); Приватну власність, здобуту злочинним шляхом, повернути у комунальну власність, Позбавити громадянства України членів 5-ї колони, тобто - позбавити права голосу, та права займати державну посаду; Відновити фінансування медицини, освіти; Видати кожному українцю земельний пай, Зупинити лихварську діяльність банків; Повернути сховані бандюками мільярди з офшорних зон; Повернути народу природні багатства країни; Позбавитись наслідків тоталітарного (пам»ятники, назви вулиць,міст) режиму; Дитячі садки треба негайно перевести на українську мову навчання; Відповісти Цитувати Поскаржитись
Loading...
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...