Війна в Україні підірвала довіру Європи до поставок газу з Росії – Suedeutsche Zeitung

Поділитися
Війна в Україні підірвала довіру Європи до поставок газу з Росії – Suedeutsche Zeitung "Газпрому" бракує грошей на розширення бізнесу в Європі.
У "Газпрома" більше немає грошей на розвиток свого бізнесу в Європі.

Відмова Росії від будівництва в обхід України газопроводу "Південний потік" обумовлена не лише політичними мотивами, а й простою нестачею грошей.

Про це пише оглядач Suedeutsche Zeitung Маркус Бальзар. Він нагадує, що російський енергетичний гігант "Газпром" мав серйозні довгострокові плани на ринку Європи. Компанія витрачала великі кошти на покращення свого іміджу на Заході і навіть для цього спонсорувала одну з німецьких футбольних команд.

Певний час в "Газпромі" розглядали можливість купівлі акцій одного з найбільших енергетичних концернів Німеччини. Російська компанія хотіла стати постачальником енергоносіїв не лише до кордонів європейських країн, а пропонувати свої послуги безпосереднього споживачам в ЄС.

Однак нещодавно, влада Росії зробила різкий розворот від ринку Європи у бік Туреччини і Китаю, а заразом поклала край планам "Газпрому". Оглядач пише, що російській компанії довелося відмовитися від своїх планів, які вона плекала роками, не лише через політичні примхи Кремля. Є також і цілком економічні причини.

Передусім, Європа активно переходить на "зелені" джерела енергії. Відповідно потреба в традиційних енергоносіях, таких як газ, поступово буде зменшуватися. А нові газопроводи потрібні лише для збільшення об'єму постачання енергоносіїв.

Крім того, в Росії через військовий конфлікт з Україною не вистачає грошей на такі масштабні інфраструктурні проекти, як "Південний потік". А падіння цін на газ і нафту змушує енергетичні компанії в Європі економити. Тому будівництво нового трубопроводу в Західну Європу стало недоречною витратою.

В цей же час, пише оглядач, через військову агресію Росії проти України і позицію ЄС на боці українців довіра до постачальників газу з Росії підірвана. Європейські уряди налагоджують контакти з постачальниками в США і Катарі.

Оглядач зауважує, що ці зміни на енергетичному ринку будуть довгостроковими. І часи великих газопроводів можуть остаточно закінчитися. В цей же час, "Газпром" не поспішає розривати угоди щодо "Південного потоку". Повідомлення про призупинення робіт на морській ділянці "Південного потоку" отримав лише генпідрядник з будівництва трубопроводу - італійська компанія Saipem

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі